Klimatyzatory do domu i biura

Oferujemy Państwu bogaty wachlarz rozwiązań klimatyzacyjnych przeznaczonych do chłodzenia lub ogrzewania pojedynczych pomieszczeń oraz całych budynków mieszkalnych i usługowych. Nowoczesne klimatyzatory łączącą w sobie najlepszą wydajność oraz wygląd. Z portfolio wiodących marek klimatyzacyjnych dostępnych w ofercie K-lima, każdy wybierze dla siebie najlepsze rozwiązanie. Od najbardziej wyszukanych i oryginalnych, po proste i klasyczne klimatyzatory, które doskonale wpiszą się w każde wnętrze.

Systemy typu split, w których montowana jest jedna jednostka wewnętrzna i jedna zewnętrzna dla chłodzenia jednego pomieszczenia, to aktualnie najczęściej wybierane rozwiązanie do domów, mieszkań i małych lokali usługowych. Systemy klimatyzacyjne multi split, oferują wydajne chłodzenie i ogrzewanie kilku pomieszczeń z wykorzystaniem od dwóch do nawet dziewięciu klimatyzatorów wewnętrznych podłączonych do jednej jednostki zewnętrznej. Tak rozbudowane połączenie wiąże się z nieco wyższymi kosztami instalacji. Montaż klimatyzatorów split jest stosunkowo prosty i mało inwazyjny dla istniejącego wnętrza, przez co tańszy.

Wszystkie klimatyzatory pracują w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który posiada niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego i nie ma wpływu na warstwę ozonową. Producenci oferują szeroki wybór funkcji i trybów, między innymi funkcję samooczyszczania, ogrzewania, auto-diagnostykę, tryb snu, tryb turbo, czy programator czasowy. Posiadają też wbudowane moduły WiFi, które umożliwiają sterowanie jednostką z poziomu smartphona, tabletu i komputera z dowolnego miejsca na świecie. W standardzie wielu klimatyzatorów znajdują się także zaawansowane jonizatory powietrza, zapewniające skuteczną ochronę przed szkodliwymi substancjami i nieprzyjemnymi zapachami.

Oferujemy rozwiązania wiodących producentów klimatyzacji:

Jakie czynniki wziąć pod uwagę,
planując zakup klimatyzacji?

Podstawową kwestią jest wielkość powierzchni lub kubatura pomieszczenia, jego przeznaczenie, usytuowanie względem stron świata oraz kondygnacja. Liczba i powierzchnia okien, współczynnik przenikania ciepła oraz rodzaj założonych żaluzji, są równie istotne, by określić moc potrzebną do skutecznego klimatyzowania pomieszczenia. Należy też uwzględnić wszelkie izolacje oraz rodzaj i ilość źródeł światła, a także urządzenia, które podwyższają temperaturę w miejscu, gdzie będzie zamontowany klimatyzator (np. lodówki). Warto też przeanalizować ilość osób jaka zazwyczaj będzie przebywać  w klimatyzowanym pomieszczeniu i w jaki sposób będzie ono użytkowane.

Dlaczego wszystkie powyższe czynniki są tak ważne? Ponieważ w przypadku urządzenia o zbyt dużej mocy względem potrzeb, nie wykorzystamy jego możliwości w pełni, a koszt zakupu oraz eksploatacji będzie wyższy. Natomiast klimatyzatory o zbyt małej mocy nie spełnią swojego zadania w 100%. Dobór klimatyzatora nie jest sprawą prostą, w tej sytuacji powierzenie tego zadania specjalistom jest jedyną rozsądną decyzją. Przed sprzedażą klimatyzatorów dokonujemy oględzin u klienta, zbieramy informacje i pomiary, dopiero na tej podstawie proponujemy odpowiednie dla Państwa rozwiązania.

Wydajność energetyczna
nowoczesnych klimatyzatorów

Jeszcze do niedawna wysokie zużycie prądu było najczęstszą przyczyną rezygnacji z montażu klimatyzacji. Obecnie, dzięki zastosowaniu wysokowydajnych sprężarek z zaawansowaną technologią inwerterową i ekologicznego czynnika chłodniczego R32, klimatyzatory osiągają wysokie parametry efektywności energetycznej. Wyposażone są w energooszczędne silniki oraz nowoczesne i oszczędne wentylatory, co pozwala na dostosowanie mocy do potrzeb użytkownika. Zapewniają więc efektywną pracę przy jednoczesnym niskim zużyciu energii.

Klimatyzatory spełniają wszystkie wymagania Unii Europejskiej dotyczące energooszczędności. Oferowane przez nas urządzenia posiadają klasę A++, lub najwyższą klasę A+++. Klimatyzatory wyposażone są też w szereg funkcji zwiększających energooszczędność. Tryb pracy ekonomicznej gdzie aktywna kontrola dostosowuje poziom zużycia energii i wydajność chłodzenia sterując maksymalną częstotliwością silnika sprężarki, oraz tryb pracy nocnej.