Montaż pomp ciepła w Zawierciu

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła wykorzystywane do ogrzewania domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, a także siedzib firmowych. Coraz lepsza technologia urządzeń oraz szereg możliwości dofinansowania inwestycji skłaniają właścicieli budynków do skorzystania z oferty, jaką jest montaż pomp ciepła Zawiercie.

Jeśli podjęliście już Państwo decyzję o zainwestowaniu w energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie grzewcze, jakim bez wątpienia jest pompa ciepła, pozostaje jeszcze jedna istotna decyzja – wybór firmy instalacyjnej. Postawcie na profesjonalistów, wybierzcie na nas!

509-421-961

Montaż pomp ciepła Zawiercie

Warto nas wybrać

W K-lima oferujemy pompy ciepła Zawiercie, charakteryzujące się wydajnością i szeregiem dodatkowych funkcji usprawniających ich działanie. Ogrzewanie pompą ciepła to krok w stronę lepszego komfortu życia oraz wsparcia środowiska naturalnego. Budujesz lub modernizujesz swój dom? Montaż pomp ciepła Zawiercie może stanowić perfekcyjne rozwiązanie dla Ciebie oraz innych lokatorów.

Produkty najlepszej klasy

Do montażu używamy podzespołów najwyższej klasy, a instalowane przez nas pompy ciepła wyróżniają się wysoką efektywnością i długoletnią niezawodnością.

Doświadczenie

Jako doświadczeni profesjonaliści, usługę montażu pompy ciepła przeprowadzamy z należytym zaangażowaniem i dbałością o każdy aspekt techniczny instalacji.

Indywidualne podejście

Rodzinny charakter naszej firmy, gwarantuje, że pamiętamy o każdym naszym kliencie, a wszystkie Państwa pytania czy najdrobniejsze problemy spotkają się z naszą szybką reakcją.

Wygodne raty

Oferujemy możliwość sprzedaży
ratalnej w Credit Agricole.

Atrakcyjne zniżki

Każdy Klient otrzymuje rabat
na zakupiony u nas sprzęt.

Szeroki wybór

Oferujemy gamę pomp ciepła
sprawdzonych producentów.

3 lata gwarancji

Udzielamy 3-letniej gwarancji
na montaż pomp ciepła.

Trudny wybór?

Wiemy, że wybór odpowiedniej pompy ciepła nie jest łatwy. Dlatego warto zaufać specjalistom. Zadzwoń, a my pomożemy Ci w doborze idealnego urządzenia i przygotujemy dla Ciebie ofertę z montażem.

Naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych oraz właścicieli biur, lokali usługowych i zakładów produkcyjnych w Zawierciu i okolicznych miejscowościach. Świadczymy kompleksowe usługi doboru, sprzedaży i montażu pomp ciepła, dokonujemy napraw, konserwacji i okresowych przeglądów. Jako autoryzowani instalatorzy wiodących marek, zapewniamy Państwu pełną gwarancję.

Przeprowadzamy montaże pomp ciepła typu split, monoblok oraz All in One na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Kompleksowo wykonujemy wszystkie niezbędne do prawidłowego działania systemu ogrzewania instalacje freonowe, wodne, prace elektryczne i hydrauliczne. Dysponujemy specjalistycznym umiejętnościami, uprawnieniami oraz sprzętem umożliwiającym profesjonalną budowę całej kotłowni i rozruch pompy ciepła.

Chcesz zamówić montaż pompy ciepła w Zawierciu?

Co warto wiedzieć
przed montażem pompy ciepła

01.

Dobór mocy grzewczej

Moc pompy ciepła nie powinna zostać przeszacowana, ponieważ błąd ten może skutkować wzrostem zużycia energii elektrycznej przez urządzenie i znacząco wpłynąć na jego żywotność. Jeśli budynek jest nowy, informację o zapotrzebowaniu na energię cieplną znajdziemy w projekcie. W innych przypadkach korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania, dzięki któremu możemy zagwarantować miarodajne wyniki obliczeń. Uwzględniamy przy tym szereg najważniejszych informacji dotyczących termoizolacyjności budynku, takich jak materiały użyte do budowy, ocieplenie ścian, dachu i fundamentów, rodzaj instalacji grzewczej, stolarka okienna oraz kilka innych istotnych czynników. Wypełnij dokładnie nasz formularz doboru mocy pompy ciepła, a my przygotujemy dla Ciebie odpowiednią ofertę.

02.

Monoblok czy split?

Istotna różnica pomiędzy pompami ciepła monoblok a split tkwi w ich montażu. W przypadku pomp ciepła typu split instalację chłodniczą może wykonać jedynie instalator posiadający uprawnienia F-gazowe. Za pompami ciepła typu split przemawia ich cena, jednak montaż jest nieco droższy. W przypadku pomp ciepła monoblok nie ingerujemy w układ chłodniczy, wykonujemy tylko podłączanie po stronie wodnej. Hermetycznie zamknięty układ chłodniczy eliminuje ryzyko występowania ewentualnych wycieków czynnika chłodniczego. Pompy ciepła monoblok mogą również działać jak pompy typu split, zapewniając ciepłą wodę użytkową, są droższe ale ich montaż jest łatwiejszy i tańszy. Należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu układu przed ewentualnym uszkodzeniem, w wyniku zamarznięcia przewodów.

03.

Wybór miejsca montażu

Jedną z decyzji, jaką należy podjąć jest wybór odpowiedniego miejsca w którym umieścimy pompę ciepła. Wybierając miejsce montażu, powinniście kierować się kilkoma wytycznymi. Po pierwsze emitowany przez urządzenie dźwięk nie może przeszkadzać sąsiadom. Najlepiej więc zamontować urządzenie zwrócone w kierunku własnej działki lub w znacznej odległości od okien sąsiada. Aby zapewnić swobodny przepływ powietrza przez urządzenie, odległość od ściany budynku powinna wynosić co najmniej 30 cm. Istotny jest również swobodny dostęp serwisowy do głównych podzespołów urządzenia, należy również pamiętać o doprowadzeniu zasilanie elektrycznego. Pompy ciepła instalujemy na gruncie, wykorzystując betonowy cokół lub specjalny metalowy stelaż.

04.

Dofinansowanie

Każdy właściciel budynku jednorodzinnego, zarówno nowego jak i modernizowanego, może ubiegać się o częściowy zwrot kosztów inwestycji w pompę ciepła. Program Moje Ciepło adresowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Dofinansowanie w ramach programu Moje Ciepło mieści się w przedziale od 7 000 do 21 000 zł i pokrywa do 30% kwalifikowanych kosztów inwestycji, a w przypadku posiadaczy Karty Dużej rodziny aż 45%.  Dla osób, które planują termomodernizację starszego domu, a w jej ramach m.in. wymianę starego ogrzewania na pompę ciepła, skierowany jest program Czyste Powietrze. Wnioski o dofinansowanie można składać przez Internet lub w swoim urzędzie. 

Formularz doboru pompy ciepła

Wypełnij dokładnie formularz, aby otrzymać od nas rzetelną ofertę
na zakup i montaż pompy ciepła lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

W firmie K-lima stawiamy na profesjonalizm

Pompy ciepła Zawiercie – wybierz sprzęt dla siebie

By odpowiednio dobrać pompę ciepła, należy wyliczyć zysk ciepła dla swojego budynku. Tego rodzaju obliczenia dokonuje zwykle instalator bądź architekt w trakcie projektowania inwestycji. Pompy ciepła Zawiercie występują w różnych rodzajach, dlatego też warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, których określenie pomoże wyselekcjonować najlepszy model. Są nimi między innymi: izolacja domu, powierzchnia budynku, data jego powstania oraz to, z jakich materiałów został on wykonany. W ofercie K-lima znajdują się pompy ciepła Zawiercie o różnej wydajności czy funkcjonalności – szczegółowe poznanie poszczególnych parametrów pozwoli na lepszy dobór pompy przez specjalistę.

Wycena montażu

Jeśli posiadasz już pompę ciepła którą chcesz zainstalować, skontaktuj się z nami w sprawie wyceny montażu.

Polecamy POMPY CIEPŁA PANASONIC AQUAREA

Światowa czołówka
technologii

Zaawansowane technologicznie pompy ciepła Panasonic Aquarea świetnie sprawdzają się w naszym klimacie i można instalować je zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Pompy ciepła w Chrzanowie

Montaż pomp ciepła Zawiercie w modernizowanych budynkach

Wiek budynku nie wyklucza możliwości zastosowania w nim pompy ciepła, jednak przed przystąpieniem do działań montażowych warto poddać swój wybór indywidualnej, specjalistycznej ocenie. To właśnie oni, w zależności od warunków środowiskowych, termoizolacji budynku oraz samej opłacalności ekonomicznej przedsięwzięcia będą w stanie wskazać najlepsze rozwiązanie. Zdarza się, że pompy ciepła Zawiercie świetnie sprawdzą się w hybrydowym systemie łączonym z kotłem kondensacyjnym czy instalacją fotowoltaiczną. W przypadku modernizowanych budynków zazwyczaj konieczna jest również wymiana wysokotemperaturowych odbiorników ciepła (takich jak grzejniki) na niskotemperaturowe. Budowa nowego domu z zastosowaniem ogrzewania pompą ciepła jest znacznie łatwiejsza niż dostosowanie istniejącego już budynku do nowego sposoby zaopatrywania domu w energię cieplną, jednak dla K-lima nie ma rzeczy niemożliwych. Służymy profesjonalną pomocą w wyborze najlepszej metody ogrzewania – zapraszamy do kontaktu!

Polecamy POMPY CIEPŁA
PANASONIC AQUAREA!

Zaawansowane technologicznie pompy ciepła Panasonic Aquarea świetnie sprawdzają się w naszym klimacie i można instalować je zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Przeglądy pomp ciepła
Warto wykonywać okresowe przeglądy pomp ciepła i zlecać je fachowcom, ponieważ jesteśmy w stanie wykryć każdą najdrobniejszą usterkę. Dzięki takim przeglądom otrzymujesz przedłużoną gwarancję i pewność, że wszystko działa.
Naprawa pomp ciepła
Twoja pompa ciepła nie pracuje prawidłowo? Zlokalizujemy każdą usterkę, wymienimy podzespoły i naprawimy urządzenie. Zawsze używamy wyłącznie oryginalnych części zamiennych.
Previous slide
Next slide

Montaż pomp ciepła
najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

Cena montażu pompy ciepła zależy od bardzo wielu czynników, ale przede wszystkim od samego jej rodzaju – czy jest urządzenie split, monoblok, czy All in One oraz od tego, czy ograniczamy się tylko do zamontowania urządzenia, czy kompleksowo instalujemy cały układ kotłowni. Standardowo instalacja pompy ciepła wraz z potrzebnymi elementami hydraulicznymi to koszt od  3 – 6 tys. zł, ale każda instalacja jest inna i wymaga indywidualnej wyceny. 

Czy pompy ciepła Zawiercie są energooszczędne?

Pompy ciepła są obecnie najatrakcyjniejszym rozwiązaniem w kwestii niskich kosztów eksploatacji. Dodatkowo możliwość połączenia pompy wraz z instalacją fotowoltaiczną pozwala w bardzo tani sposób uzyskać energię elektryczną niezbędną do zasilania urządzenia.

Co jest potrzebne do montażu pompy ciepła?

Najważniejsza jest termoizolacja budynku, która warunkuje sprawność pompy, decyduje o jej mocy i kosztach całej instalacji. Należy sprecyzować swoje oczekiwania i ustalić czy pompa będzie służyła jedynie jako źródło ogrzewania czy również do przygotowania ciepłej wody. Montaż pompy ciepła nie wymaga żadnych specjalnych pozwoleń, pod warunkiem, że dom nie jest wpisany do rejestru zabytków. Istotne jest określenie przestrzeni dostępnej w kotłowni oraz na zewnątrz budynku. Należy też pamiętać o kosztach dodatkowych elementów, takich jak zasobnik c.w.u., bufor, separator, naczynia przeponowe, grzałki itd. 

Jakie dofinansowanie do pompy ciepła?

Dofinansowania do pomp ciepła obejmują różne grupy beneficjentów i  różne rodzaje budynków. Podstawowym warunkiem do uzyskania dopłaty jest przeprowadzenie inwestycji, a następnie ubieganie się o częściowy zwrot jej kosztów. Zakup i montaż pompy ciepła można rozliczyć w zeznaniu rocznym PIT w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Ponadto dla właścicieli i współwłaścicieli nowych domów jednorodzinnych, przeznaczony jest program Moje Ciepło, a do osób, które termomodernizują swój dom, skierowany jest program Czyste Powietrze.

Ile trwa montaż pompy ciepła?

Montaż pompy ciepła to dla nas zazwyczaj kwestia 2-3 dni roboczych. W przypadku demontażu starej kotłowni i konieczności wcześniejszego przygotowania instalacji lub wykonania dodatkowych prac, instalacja może potrwać nawet tydzień. Jesteśmy elastyczni – jeśli trwa u Państwa remont czy budowa, możemy podzielić montaż na odpowiednie etapy, dostosowując się do ustalonego harmonogramu prac budowlanych i wykończeniowych.

Czy montaż pompy ciepła może wykonać każdy?

W przypadku pomp ciepła monoblok instalator nie musi posiadać żadnych uprawnień. Wielu producentów nie uwzględnia jednak gwarancji, jeśli sprzęt zostanie zainstalowany przez nieautoryzowanego fachowca. Zgodnie z obowiązującym prawem, montażu pomp ciepła typu split dokonywać może jedynie profesjonalna firma instalacyjna posiadająca certyfikat F-GAZ, odpowiedni sprzęt i fachową wiedzę – taka jak nasza.

Czy pompa ciepła jest w stanie ogrzać dom zimą?

Skumulowana w pompie ciepła energia jest w stanie zapewnić lokatorom komfort termiczny nawet podczas mroźnych zim – nawet jeśli temperatura powietrza sięgnie poniżej zera, czynnik chłodniczy w pompie ciepła nie ulegnie zamarznięciu.

O jakie dofinansowanie do pompy ciepła mogą starać się zainteresowani?

Mieszkańcy Polski mogą korzystać ze wsparcia finansowego, które pochodzi z różnych programów dotacyjnych, z czego najpopularniejsze to: Moje Ciepło, Czyste Powietrze czy tzw. ulga termomodernizacyjna.

5/5
Polecam usługę montażu pompy ciepła, wszystko odbyło się bezproblemowo, profesjonalne, rzetelne podejście do klienta wraz z doradztwem technicznym.
5/5
Świetny kontakt, doradztwo na każdym etapie oraz profesjonalny montaż klimatyzacji. Możliwość stałego serwisowania u Pana Dawida jest ogromną zaletą. Serdecznie polecam
5/5
Pan Dawid posiada bardzo dużą wiedzę w zakresie pomp ciepła. Służył doradztwem oraz doborem pompy. Mimo, iż nie doszło ostatecznie do montażu to polecam szczerze firmę.

Pompy ciepła Zawiercie – co powinieneś wiedzieć?

Ogrzewanie bazujące na pompie ciepła posiada wiele zalet. Niewielkie koszty eksploatacyjne, rzadkie prace konserwacyjne i przyjazne sterowanie zachęca coraz więcej osób do skorzystania z możliwości montażu pompy ciepła w swoim domu. Nie bez powodu ten rodzaj ogrzewania określa się mianem energii przyszłości – bezemisyjność pomp oraz możliwość stuprocentowego wykorzystywania do napędzania sprzętu odnawialnymi źródłami energii sprawia, że obecnie pompy kategoryzowane są jako urządzenia nad wyraz ekologiczne. Oczywiście ważnym elementem jest tu odpowiedni montaż i dopasowanie mocy pompy do realnego zapotrzebowania domu. Błąd w oszacowaniu może skutkować wzrostem zużycia energii, tym samym wpływając na koszty funkcjonowania sprzętu i jego żywotność. Jednym z elementów, na które koniecznie powinieneś zwrócić uwagę, jest możliwość otrzymania dofinansowania do pompy ciepła – obecny program zakłada, że dotacje mają pokryć od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji (jeżeli wnioskodawca spełnia określone wymagania).

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy na nie odpowiedzi.

Scroll to Top