Montaż pomp ciepła w Olkuszu

Jeśli podjęliście już Państwo decyzję o zainwestowaniu w energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie grzewcze
jakim bez wątpienia jest pompa ciepła, pozostaje jeszcze jedna istotna decyzja – wybór firmy instalacyjnej.
Postawcie na profesjonalistów, wybierzcie na nas!

Szukasz tańszej w eksploatacji, a przy tym bardziej komfortowej alternatywy dla standardowego ogrzewania? Pompy ciepła Olkusz mogą być wariantem, który zapragniesz mieć u siebie w domu. W K-lima oferujemy profesjonalny dobór sprzętu do preferencji Klienta, a także zapewniamy szybki montaż pomp. Zobacz, co oferujemy.

509-421-961

Montaż pomp ciepła Olkusz

Warto nas wybrać

Jesteśmy firmą rodzinną, działającą na rynku klimatyzacji i pomp ciepła w Olkuszu od 2012 roku. Wybór naszej oferty to gwarancja profesjonalizmu, wysokiej jakości usług oraz indywidualnego podejścia do klienta. 

Pompy ciepła oferowane przez nas mieszkańcom miasta Olkusz i jego okolic zostały skonstruowane z myślą o współczesnych potrzebach Klientów. Ekologiczne oraz ergonomiczne alternatywy dla pieców czy innych form ogrzewania cieszą się sporą popularnością w wielu krajach Europy. W asortymencie K-lima znajdziesz różne rodzaje pomp ciepła; poszerzamy naszą ofertę, dopasowując ją do realiów panujących na rynku grzewczym.

Produkty najlepszej klasy

Do montażu używamy podzespołów najwyższej klasy, a instalowane przez nas pompy ciepła wyróżniają się wysoką efektywnością i długoletnią niezawodnością.

Doświadczenie

Jako doświadczeni profesjonaliści, usługę montażu pompy ciepła przeprowadzamy z należytym zaangażowaniem i dbałością o każdy aspekt techniczny instalacji.

Indywidualne podejście

Rodzinny charakter naszej firmy, gwarantuje, że pamiętamy o każdym naszym kliencie, a wszystkie Państwa pytania czy najdrobniejsze problemy spotkają się z naszą szybką reakcją.

Wygodne raty

Oferujemy możliwość sprzedaży
ratalnej w Credit Agricole.

Atrakcyjne zniżki

Każdy Klient otrzymuje rabat
na zakupiony u nas sprzęt.

Szeroki wybór

Oferujemy gamę pomp ciepła
sprawdzonych producentów.

3 lata gwarancji

Udzielamy 3-letniej gwarancji
na montaż pomp ciepła.

Trudny wybór?

Szukasz tańszej w eksploatacji, a przy tym bardziej komfortowej alternatywy dla standardowego ogrzewania? Pompy ciepła Olkusz mogą być wariantem, który zapragniesz mieć u siebie w domu. W K-lima oferujemy profesjonalny dobór sprzętu do preferencji Klienta, a także zapewniamy szybki montaż pomp. Zobacz, co oferujemy.

Wiemy, że wybór odpowiedniej pompy ciepła nie jest łatwy. Dlatego warto zaufać specjalistom. Zadzwoń, a my pomożemy Ci w doborze idealnego urządzenia i przygotujemy dla Ciebie ofertę z montażem.

Naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych oraz właścicieli biur, lokali usługowych i zakładów produkcyjnych w Olkuszu i okolicznych miejscowościach. Świadczymy kompleksowe usługi doboru, sprzedaży i montażu pomp ciepła, dokonujemy napraw, konserwacji i okresowych przeglądów. Jako autoryzowani instalatorzy wiodących marek, zapewniamy Państwu pełną gwarancję.

Przeprowadzamy montaże pomp ciepła typu split, monoblok oraz All in One na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Kompleksowo wykonujemy wszystkie niezbędne do prawidłowego działania systemu ogrzewania instalacje freonowe, wodne, prace elektryczne i hydrauliczne. Dysponujemy specjalistycznym umiejętnościami, uprawnieniami oraz sprzętem umożliwiającym profesjonalną budowę całej kotłowni i rozruch pompy ciepła.

Chcesz zamówić montaż pompy ciepła w Olkuszu?

Co warto wiedzieć
przed montażem pompy ciepła

01.

Dobór mocy grzewczej

Moc pompy ciepła nie powinna zostać przeszacowana, ponieważ błąd ten może skutkować wzrostem zużycia energii elektrycznej przez urządzenie i znacząco wpłynąć na jego żywotność. Jeśli budynek jest nowy, informację o zapotrzebowaniu na energię cieplną znajdziemy w projekcie. W innych przypadkach korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania, dzięki któremu możemy zagwarantować miarodajne wyniki obliczeń. Uwzględniamy przy tym szereg najważniejszych informacji dotyczących termoizolacyjności budynku, takich jak materiały użyte do budowy, ocieplenie ścian, dachu i fundamentów, rodzaj instalacji grzewczej, stolarka okienna oraz kilka innych istotnych czynników. Wypełnij dokładnie nasz formularz doboru mocy pompy ciepła, a my przygotujemy dla Ciebie odpowiednią ofertę.

02.

Monoblok czy split?

Istotna różnica pomiędzy pompami ciepła monoblok a split tkwi w ich montażu. W przypadku pomp ciepła typu split instalację chłodniczą może wykonać jedynie instalator posiadający uprawnienia F-gazowe. Za pompami ciepła typu split przemawia ich cena, jednak montaż jest nieco droższy. W przypadku pomp ciepła monoblok nie ingerujemy w układ chłodniczy, wykonujemy tylko podłączanie po stronie wodnej. Hermetycznie zamknięty układ chłodniczy eliminuje ryzyko występowania ewentualnych wycieków czynnika chłodniczego. Pompy ciepła monoblok mogą również działać jak pompy typu split, zapewniając ciepłą wodę użytkową, są droższe ale ich montaż jest łatwiejszy i tańszy. Należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu układu przed ewentualnym uszkodzeniem, w wyniku zamarznięcia przewodów.

03.

Wybór miejsca montażu

Jedną z decyzji, jaką należy podjąć jest wybór odpowiedniego miejsca w którym umieścimy pompę ciepła. Wybierając miejsce montażu, powinniście kierować się kilkoma wytycznymi. Po pierwsze emitowany przez urządzenie dźwięk nie może przeszkadzać sąsiadom. Najlepiej więc zamontować urządzenie zwrócone w kierunku własnej działki lub w znacznej odległości od okien sąsiada. Aby zapewnić swobodny przepływ powietrza przez urządzenie, odległość od ściany budynku powinna wynosić co najmniej 30 cm. Istotny jest również swobodny dostęp serwisowy do głównych podzespołów urządzenia, należy również pamiętać o doprowadzeniu zasilanie elektrycznego. Pompy ciepła instalujemy na gruncie, wykorzystując betonowy cokół lub specjalny metalowy stelaż.

04.

Dofinansowanie

Każdy właściciel budynku jednorodzinnego, zarówno nowego jak i modernizowanego, może ubiegać się o częściowy zwrot kosztów inwestycji w pompę ciepła. Program Moje Ciepło adresowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Dofinansowanie w ramach programu Moje Ciepło mieści się w przedziale od 7 000 do 21 000 zł i pokrywa do 30% kwalifikowanych kosztów inwestycji, a w przypadku posiadaczy Karty Dużej rodziny aż 45%.  Dla osób, które planują termomodernizację starszego domu, a w jej ramach m.in. wymianę starego ogrzewania na pompę ciepła, skierowany jest program Czyste Powietrze. Wnioski o dofinansowanie można składać przez Internet lub w swoim urzędzie. 

Formularz doboru pompy ciepła

Wypełnij dokładnie formularz, aby otrzymać od nas rzetelną ofertę
na zakup i montaż pompy ciepła lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

W firmie K-lima stawiamy na profesjonalizm

Pompy ciepła Olkusz – zalety wynikające z montażu

Pompa ciepła stanowi obecnie jedno z najtańszych w eksploatacji źródeł, które nie wymaga od domowników uciążliwej obsługi. Jej ustawienie sprowadza się jedynie do dostosowania parametrów regulatora i pracy pompy według indywidualnych preferencji lokatorów. Wybierając nasze pompy ciepła Olkusz, stawiasz na komfort użytkowania i szereg korzyści. Należą do nich:

  • niższe koszty budowy domu → jeżeli na etapie planowania wybierzesz pompę ciepła, nie będziesz musiał budować komina czy magazynu opału, tym samym oszczędzając na kosztach;

  • oszczędność czasu, jaki normalnie poświęciłbyś na szukanie dobrej jakości paliwa w atrakcyjnej cenie → pompy ciepła mogą być zasilane wyłącznie prądem słonecznym produkowanym przez przydomową instalację fotowoltaiczną;

  • możliwość zarówno ogrzewania mieszkania zimą, jak i chłodzenia pomieszczeń w lecie;

  • bezobsługowość pomp ciepła;

  • walory ekologiczne → poprzez swoją bezemisyjność i energooszczędność pompy ciepła uchodzą za rozwiązania wysoce pro-środowiskowe, gdyż nie emitują bezpośrednio żadnych gazów cieplarnianych ani innych zanieczyszczeń do atmosfery podczas swojego działania;

  • możliwość skorzystania z dofinansowania do montażu pomp ciepła m.in. w budynkach jednorodzinnych w ramach programu „Moje Ciepło”

 

Pompy ciepła znajdują swoje zastosowanie zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla budynków energooszczędnych, o małym zapotrzebowaniu na ciepło. Na pompę ciepła możesz zdecydować się nawet wtedy, gdy posiadasz już ogrzewanie – nasze pompy ciepła Olkusz mogą współpracować z istniejącym źródłem ciepła.

Wycena montażu

Jeśli posiadasz już pompę ciepła którą chcesz zainstalować, skontaktuj się z nami w sprawie wyceny montażu.

Polecamy POMPY CIEPŁA PANASONIC AQUAREA

Światowa czołówka
technologii

Zaawansowane technologicznie pompy ciepła Panasonic Aquarea świetnie sprawdzają się w naszym klimacie i można instalować je zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Polecamy POMPY CIEPŁA
PANASONIC AQUAREA!

Zaawansowane technologicznie pompy ciepła Panasonic Aquarea świetnie sprawdzają się w naszym klimacie i można instalować je zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Jak przebiega montaż pomp ciepła w mieście Olkusz?

Montaż pomp ciepła przeznaczonych na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej jest procesem złożonym, w skład którego wchodzą czynności przypisane na konkretne zadania oraz etapy prac. Zdecydowaliśmy się przedstawić podstawowe czynności ekspertów K-limy, jakie wdrażane są w przypadku montażu pomp ciepła na terenie miasta Olkusz i jego okolic.

1. Obliczenie zapotrzebowania cieplnego domu. Dobór odpowiedniej mocy grzewczej w stosunku do zapotrzebowania na energię cieplną danego budynku przebiega na podstawie obliczeń wykonywanych w specjalistycznych programach technicznych. To właśnie one pozwalają na uwzględnienie najważniejszych informacji dotyczących termoizolacyjności budynku i otrzymanie najlepszego wyniku.

2. Dobór pompy ciepła. Nasi eksperci są w stanie dopasować modele znajdujące się w asortymencie sklepu do wyników obliczeń dotyczących zapotrzebowania cieplnego domu. Dysponujemy kilkoma rodzajami pomp, z czego każda oznacza się wysoką jakością wykonania oraz pracy.

3. Wybór lokalizacji jednostki zewnętrznej pompy ciepła. Umiejscowienie pompy rządzi się swoimi prawami; odległość pompy od ściany domu nie powinna być mniejsza niż 30 cm. W ten sposób zapewniamy swobodny przepływ powietrza przez pompę, co minimalizuje ryzyko jej dysfunkcji.

4. Montaż jednostki wewnętrznej pompy ciepła. Dostęp do pompy powinien być swobodny, zaś jednostka wewnętrzna powinna zostać elektrycznie zabezpieczona. Wiąże się to między innymi z pracami serwisowymi i koniecznością łatwego dostępu do sterownika pompy.

Przeglądy pomp ciepła
Warto wykonywać okresowe przeglądy pomp ciepła i zlecać je fachowcom, ponieważ jesteśmy w stanie wykryć każdą najdrobniejszą usterkę. Dzięki takim przeglądom otrzymujesz przedłużoną gwarancję i pewność, że wszystko działa.
Naprawa pomp ciepła
Twoja pompa ciepła nie pracuje prawidłowo? Zlokalizujemy każdą usterkę, wymienimy podzespoły i naprawimy urządzenie. Zawsze używamy wyłącznie oryginalnych części zamiennych.
Previous slide
Next slide

Montaż pomp ciepła
najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

Cena montażu pompy ciepła zależy od bardzo wielu czynników, ale przede wszystkim od samego jej rodzaju – czy jest urządzenie split, monoblok, czy All in One oraz od tego, czy ograniczamy się tylko do zamontowania urządzenia, czy kompleksowo instalujemy cały układ kotłowni. Standardowo instalacja pompy ciepła wraz z potrzebnymi elementami hydraulicznymi to koszt od  3 – 6 tys. zł, ale każda instalacja jest inna i wymaga indywidualnej wyceny. 

Co obejmuje usługa montażu pompy ciepła?

W podstawowym zakresie, usługa montażu pompy ciepła obejmuje jej transport, wykonanie wszystkich połączeń hydraulicznych, chłodniczych i elektrycznych, instalację cyrkulacyjną dla ciepłej wody użytkowej, montaż pompy obiegowej, zaworu trójdrożnego i zbiornika buforowego oraz uruchomienie i konfigurację urządzenia. Dodatkowo możemy zdemontować dotychczasowe źródło ogrzewania, wykonać betonowy postument itd.

Co jest potrzebne do montażu pompy ciepła?

Najważniejsza jest termoizolacja budynku, która warunkuje sprawność pompy, decyduje o jej mocy i kosztach całej instalacji. Należy sprecyzować swoje oczekiwania i ustalić czy pompa będzie służyła jedynie jako źródło ogrzewania czy również do przygotowania ciepłej wody. Montaż pompy ciepła nie wymaga żadnych specjalnych pozwoleń, pod warunkiem, że dom nie jest wpisany do rejestru zabytków. Istotne jest określenie przestrzeni dostępnej w kotłowni oraz na zewnątrz budynku. Należy też pamiętać o kosztach dodatkowych elementów, takich jak zasobnik c.w.u., bufor, separator, naczynia przeponowe, grzałki itd. 

Jakie dofinansowanie do pompy ciepła?

Dofinansowania do pomp ciepła obejmują różne grupy beneficjentów i  różne rodzaje budynków. Podstawowym warunkiem do uzyskania dopłaty jest przeprowadzenie inwestycji, a następnie ubieganie się o częściowy zwrot jej kosztów. Zakup i montaż pompy ciepła można rozliczyć w zeznaniu rocznym PIT w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Ponadto dla właścicieli i współwłaścicieli nowych domów jednorodzinnych, przeznaczony jest program Moje Ciepło, a do osób, które termomodernizują swój dom, skierowany jest program Czyste Powietrze.

Ile trwa montaż pompy ciepła?

Montaż pompy ciepła to dla nas zazwyczaj kwestia 2-3 dni roboczych. W przypadku demontażu starej kotłowni i konieczności wcześniejszego przygotowania instalacji lub wykonania dodatkowych prac, instalacja może potrwać nawet tydzień. Jesteśmy elastyczni – jeśli trwa u Państwa remont czy budowa, możemy podzielić montaż na odpowiednie etapy, dostosowując się do ustalonego harmonogramu prac budowlanych i wykończeniowych.

Czy montaż pompy ciepła może wykonać każdy?

W przypadku pomp ciepła monoblok instalator nie musi posiadać żadnych uprawnień. Wielu producentów nie uwzględnia jednak gwarancji, jeśli sprzęt zostanie zainstalowany przez nieautoryzowanego fachowca. Zgodnie z obowiązującym prawem, montażu pomp ciepła typu split dokonywać może jedynie profesjonalna firma instalacyjna posiadająca certyfikat F-GAZ, odpowiedni sprzęt i fachową wiedzę – taka jak nasza.

5/5
Polecam usługę montażu pompy ciepła, wszystko odbyło się bezproblemowo, profesjonalne, rzetelne podejście do klienta wraz z doradztwem technicznym.
5/5
Świetny kontakt, doradztwo na każdym etapie oraz profesjonalny montaż klimatyzacji. Możliwość stałego serwisowania u Pana Dawida jest ogromną zaletą. Serdecznie polecam
5/5
Pan Dawid posiada bardzo dużą wiedzę w zakresie pomp ciepła. Służył doradztwem oraz doborem pompy. Mimo, iż nie doszło ostatecznie do montażu to polecam szczerze firmę.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pompy ciepła Olkusz?

Wybór pompy zależy zwłaszcza od planów inwestora: czy zależy mu na montażu w nowym, dopiero co budowanym domu, czy może lokum już istniejącym. Instalację pompy najprościej jest uwzględnić już na etapie projektowym – nowy dom od razu zostanie przygotowany pod montaż pompy, uwzględniając jego odpowiednią termoizolację. Współcześnie mamy do czynienia z budową nowoczesnych domów spełniających standardy budownictwa energooszczędnego. Standardy takich domów pozwalają w przyszłości uniknąć wielu przeróbek, a przy tym maksymalnie wykorzystać potencjał pompy ciepła jako źródła ogrzewania.

Nie oznacza to jednak, że montaż pompy ciepła w przypadku istniejącego już domu jest niemożliwy; co więcej, może on przynieść takie same korzyści co w nowym, o ile budynek zostanie dostosowany do nowszej technologii grzewczej. W celu ograniczenia strat ciepła, poleca się przeprowadzenie w budynku prac termomodernizacyjnych, obejmujących następujące działania:

  • izolacja dachu lub stropu w nieużytkowym poddaszu;

  • ocieplenie ścian zewnętrznych budynku;

  • montaż wentylacji z odzyskiem ciepła;

  • wymianę okien i drzwi na nowsze (szczelniejsze) modele.

 

W K-lima pełnimy fachowe doradztwo dla wszystkich, którzy zainteresowani są montażem alternatywnego źródła ogrzewania w postaci pomp ciepła. Oferujemy kompleksowy dobór i montaż pomp przystosowanych do konkretnych standardów budynku. Serdecznie zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu – warto nam zaufać.

Previous slide
Next slide

Montaż pomp ciepła - pytania

Wiele firm oferuje pompy ciepła z montażem. Takie rozwiązanie pozwala inwestorom obniżyć koszta inwestycji, poprzez powierzenie jak najmniejszej ilości prac wielu różnym podwykonawcom. Eksperci w K-lima posiadają niezbędne kwalifikacje do montażu różnego rodzaju pomp ciepła. Świadczymy usługi na miarę potrzeb naszych Klientów!

Chociaż połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania, już montażem samej pompy można oszczędzić bardzo wiele czasu, jak i pieniędzy. Niezależnie od tego czy posiadasz panele fotowoltaiczne czy nie, inwestycja w pompę ciepła wciąż pozostaje opłacalna.

Okres działania pompy ciepła jest zależny zarówno od jakości sprzętu, jak i jego prawidłowego montażu. Szacuje się, że roczny czas pracy pompy ciepła sięga około 3000 godzin – okres jej działania może wynosić od 35 do 50 lat.

Zbiornik buforowy jest odpowiedzialny za magazynowanie wody grzewczej, zanim trafi ona do instalacji. Przyjmuje się, że bufor powinien być stosowany zwłaszcza w starszych domach, wyposażonych w tradycyjne grzejniki. Każdy przypadek warto jest skonsultować z ekspertem – chociaż montaż pompy ciepła wraz z buforem jest droższy, dzięki niemu cały system, pracuje w znacznie bardziej elastyczny sposób. Co za tym idzie, rozwiązanie jest warte rozważań.

Dobór pompy ciepła opiera się głównie na wynikach pomiarowych dotyczących zapotrzebowania cieplnego domu. Jeżeli wyniki będą niejasne, wtedy moc pompy ciepła może zostać znacznie przeszacowana. Błąd ten skutkować może zaś wzrostem zużycia energii, wpływając przy tym na żywotność urządzenia. Na szczęście współczesne programy pozwalają nam na konkretne oszacowanie zapotrzebowania cieplnego domu, dzięki czemu dobór pompy nie stanowi dla profesjonalistów najmniejszego problemu.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy na nie odpowiedzi.

Scroll to Top