Montaż pomp ciepła w Jaworznie

Jeśli podjęliście już Państwo decyzję o zainwestowaniu w energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie grzewcze
jakim bez wątpienia jest pompa ciepła, pozostaje jeszcze jedna istotna decyzja – wybór firmy instalacyjnej.
Postawcie na profesjonalistów, wybierzcie na nas!

Jeśli podjęliście już Państwo decyzję o zainwestowaniu w energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie grzewcze, jakim bez wątpienia jest pompa ciepła, pozostaje jeszcze jedna istotna decyzja – wybór firmy instalacyjnej. Postawcie na profesjonalistów, wybierzcie na nas!

509-421-961

Montaż pomp ciepła Jaworzno

Warto nas wybrać

Dom ogrzewany za pomocą pompy ciepła to korzyści przez cały rok. W K-lima oferujemy pompy ciepła Jaworzno spełniające rygorystyczne normy, które stanowią bezpieczną inwestycję na lata. Sprzęt może zarówno ogrzewać, jak i schładzać dom, co czyni je najatrakcyjniejszym rozwiązaniem w kwestii niskich kosztów eksploatacji. Nasza firma przeprowadza montaż pomp ciepła na terenie miasta Jaworzno i jego okolic – wieloletnie doświadczenie przekłada się na kunszt naszej pracy i zadowolenie wielu Klientów. Dołącz do nich, zamawiając usługę u firmy K-lima!

Produkty najlepszej klasy

Do montażu używamy podzespołów najwyższej klasy, a instalowane przez nas pompy ciepła wyróżniają się wysoką efektywnością i długoletnią niezawodnością.

Doświadczenie

Jako doświadczeni profesjonaliści, usługę montażu pompy ciepła przeprowadzamy z należytym zaangażowaniem i dbałością o każdy aspekt techniczny instalacji.

Indywidualne podejście

Rodzinny charakter naszej firmy, gwarantuje, że pamiętamy o każdym naszym kliencie, a wszystkie Państwa pytania czy najdrobniejsze problemy spotkają się z naszą szybką reakcją.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które oddaje energię pozyskaną ze środowiska do instalacji centralnego ogrzewania. To ekologiczne źródło ciepła, pozyskujące nawet 75% energii ze środowiska naturalnego pozwala nie tylko na ogrzewanie domu, lecz również przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń przyrody.

Wygodne raty

Oferujemy możliwość sprzedaży
ratalnej w Credit Agricole.

Atrakcyjne zniżki

Każdy Klient otrzymuje rabat
na zakupiony u nas sprzęt.

Szeroki wybór

Oferujemy gamę pomp ciepła
sprawdzonych producentów.

3 lata gwarancji

Udzielamy 3-letniej gwarancji
na montaż pomp ciepła.

Trudny wybór?

Wiemy, że wybór odpowiedniej pompy ciepła nie jest łatwy. Dlatego warto zaufać specjalistom. Zadzwoń, a my pomożemy Ci w doborze idealnego urządzenia i przygotujemy dla Ciebie ofertę z montażem.

Naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych oraz właścicieli biur, lokali usługowych i zakładów produkcyjnych w Jaworznie i okolicznych miejscowościach. Świadczymy kompleksowe usługi doboru, sprzedaży i montażu pomp ciepła, dokonujemy napraw, konserwacji i okresowych przeglądów. Jako autoryzowani instalatorzy wiodących marek, zapewniamy Państwu pełną gwarancję.

Przeprowadzamy montaże pomp ciepła typu split, monoblok oraz All in One na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Kompleksowo wykonujemy wszystkie niezbędne do prawidłowego działania systemu ogrzewania instalacje freonowe, wodne, prace elektryczne i hydrauliczne. Dysponujemy specjalistycznym umiejętnościami, uprawnieniami oraz sprzętem umożliwiającym profesjonalną budowę całej kotłowni i rozruch pompy ciepła.

Chcesz zamówić montaż pompy ciepła w Jaworznie?

Co warto wiedzieć
przed montażem pompy ciepła

01.

Dobór mocy grzewczej

Moc pompy ciepła nie powinna zostać przeszacowana, ponieważ błąd ten może skutkować wzrostem zużycia energii elektrycznej przez urządzenie i znacząco wpłynąć na jego żywotność. Jeśli budynek jest nowy, informację o zapotrzebowaniu na energię cieplną znajdziemy w projekcie. W innych przypadkach korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania, dzięki któremu możemy zagwarantować miarodajne wyniki obliczeń. Uwzględniamy przy tym szereg najważniejszych informacji dotyczących termoizolacyjności budynku, takich jak materiały użyte do budowy, ocieplenie ścian, dachu i fundamentów, rodzaj instalacji grzewczej, stolarka okienna oraz kilka innych istotnych czynników. Wypełnij dokładnie nasz formularz doboru mocy pompy ciepła, a my przygotujemy dla Ciebie odpowiednią ofertę.

02.

Monoblok czy split?

Istotna różnica pomiędzy pompami ciepła monoblok a split tkwi w ich montażu. W przypadku pomp ciepła typu split instalację chłodniczą może wykonać jedynie instalator posiadający uprawnienia F-gazowe. Za pompami ciepła typu split przemawia ich cena, jednak montaż jest nieco droższy. W przypadku pomp ciepła monoblok nie ingerujemy w układ chłodniczy, wykonujemy tylko podłączanie po stronie wodnej. Hermetycznie zamknięty układ chłodniczy eliminuje ryzyko występowania ewentualnych wycieków czynnika chłodniczego. Pompy ciepła monoblok mogą również działać jak pompy typu split, zapewniając ciepłą wodę użytkową, są droższe ale ich montaż jest łatwiejszy i tańszy. Należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu układu przed ewentualnym uszkodzeniem, w wyniku zamarznięcia przewodów.

03.

Wybór miejsca montażu

Jedną z decyzji, jaką należy podjąć jest wybór odpowiedniego miejsca w którym umieścimy pompę ciepła. Wybierając miejsce montażu, powinniście kierować się kilkoma wytycznymi. Po pierwsze emitowany przez urządzenie dźwięk nie może przeszkadzać sąsiadom. Najlepiej więc zamontować urządzenie zwrócone w kierunku własnej działki lub w znacznej odległości od okien sąsiada. Aby zapewnić swobodny przepływ powietrza przez urządzenie, odległość od ściany budynku powinna wynosić co najmniej 30 cm. Istotny jest również swobodny dostęp serwisowy do głównych podzespołów urządzenia, należy również pamiętać o doprowadzeniu zasilanie elektrycznego. Pompy ciepła instalujemy na gruncie, wykorzystując betonowy cokół lub specjalny metalowy stelaż.

04.

Dofinansowanie

Każdy właściciel budynku jednorodzinnego, zarówno nowego jak i modernizowanego, może ubiegać się o częściowy zwrot kosztów inwestycji w pompę ciepła. Program Moje Ciepło adresowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Dofinansowanie w ramach programu Moje Ciepło mieści się w przedziale od 7 000 do 21 000 zł i pokrywa do 30% kwalifikowanych kosztów inwestycji, a w przypadku posiadaczy Karty Dużej rodziny aż 45%.  Dla osób, które planują termomodernizację starszego domu, a w jej ramach m.in. wymianę starego ogrzewania na pompę ciepła, skierowany jest program Czyste Powietrze. Wnioski o dofinansowanie można składać przez Internet lub w swoim urzędzie. 

Formularz doboru pompy ciepła

Wypełnij dokładnie formularz, aby otrzymać od nas rzetelną ofertę
na zakup i montaż pompy ciepła lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

W firmie K-lima stawiamy na profesjonalizm

Pompy ciepła Jaworzno – budowa i sposób działania

Budowa pompy ciepła opiera się na dwóch źródłach ciepła: dolnym i górnym. Pierwsze z nich może stanowić grunt, powietrze lub wody powierzchniowe czy podziemne, mające stosunkowo niskie temperatury. Drugie, górne źródło, stanowi instalacja grzewcza budynku. Energia cieplna przepompowywana jest z dolnego źródła do górnego, co oznacza że pompa nie wytwarza samoistnie energii cieplnej, lecz wykorzystuje ją z dolnych źródeł wymienionych powyżej. Co z energią elektryczną, jaką pobiera pompa? Jest ona wykorzystywana głównie do obiegu czynnika w układzie, przez co koszta działania pompy nie są zbyt wysokie. Co więcej, urządzenie jest w stanie pracować w nieszkodliwy dla środowiska sposób tylko wtedy, gdy prąd używany do uruchomienia sprzętu pochodzi całkowicie z odnawialnych źródeł energii.

Wycena montażu

Jeśli posiadasz już pompę ciepła którą chcesz zainstalować, skontaktuj się z nami w sprawie wyceny montażu.

Polecamy POMPY CIEPŁA PANASONIC AQUAREA

Światowa czołówka
technologii

Zaawansowane technologicznie pompy ciepła Panasonic Aquarea świetnie sprawdzają się w naszym klimacie i można instalować je zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Pompy ciepła w Chrzanowie

Co zyskasz, inwestując w montaż pomp ciepła Jaworzno?

Pompy ciepła to urządzenia praktycznie bezobsługowe, których sterowanie nie przysparza żadnych problemów; nie wymagają one transportu i magazynowania paliwa, a obsługa ogranicza się wyłącznie do ustawienia pożądanych temperatur pomieszczenia i wody użytkowej. W K-lima oferujemy montaż pomp ciepła z wbudowanym modułem WiFi, zapewniającym wygodne sterowanie urządzeniem przez aplikację mobilną z dowolnego miejsca na świecie. Pompy ciepła są również niezwykle elastyczne, jeżeli zależy nam na dostosowaniu ich do różnych konfiguracji układów grzewczych i samego układu klimatyzacji. Co więcej, współpracują one z panelami fotowoltaicznymi, pozwalając oszczędzić właścicielom na prądzie. Montaż pomp ciepła Jaworzno to też krok w stronę ekologii – pompy ciepła nie produkują spalin, a użyty w nich czynnik roboczy jest przyjazny dla środowiska, nieszkodliwy dla powłoki ozonowej.   

Polecamy POMPY CIEPŁA
PANASONIC AQUAREA!

Zaawansowane technologicznie pompy ciepła Panasonic Aquarea świetnie sprawdzają się w naszym klimacie i można instalować je zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Przeglądy pomp ciepła
Warto wykonywać okresowe przeglądy pomp ciepła i zlecać je fachowcom, ponieważ jesteśmy w stanie wykryć każdą najdrobniejszą usterkę. Dzięki takim przeglądom otrzymujesz przedłużoną gwarancję i pewność, że wszystko działa.
Naprawa pomp ciepła
Twoja pompa ciepła nie pracuje prawidłowo? Zlokalizujemy każdą usterkę, wymienimy podzespoły i naprawimy urządzenie. Zawsze używamy wyłącznie oryginalnych części zamiennych.
Previous slide
Next slide

Montaż pomp ciepła
najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

Cena montażu pompy ciepła zależy od bardzo wielu czynników, ale przede wszystkim od samego jej rodzaju – czy jest urządzenie split, monoblok, czy All in One oraz od tego, czy ograniczamy się tylko do zamontowania urządzenia, czy kompleksowo instalujemy cały układ kotłowni. Standardowo instalacja pompy ciepła wraz z potrzebnymi elementami hydraulicznymi to koszt od  3 – 6 tys. zł, ale każda instalacja jest inna i wymaga indywidualnej wyceny. 

Co obejmuje usługa montażu pompy ciepła?

W podstawowym zakresie, usługa montażu pompy ciepła obejmuje jej transport, wykonanie wszystkich połączeń hydraulicznych, chłodniczych i elektrycznych, instalację cyrkulacyjną dla ciepłej wody użytkowej, montaż pompy obiegowej, zaworu trójdrożnego i zbiornika buforowego oraz uruchomienie i konfigurację urządzenia. Dodatkowo możemy zdemontować dotychczasowe źródło ogrzewania, wykonać betonowy postument itd.

Co jest potrzebne do montażu pompy ciepła?

Najważniejsza jest termoizolacja budynku, która warunkuje sprawność pompy, decyduje o jej mocy i kosztach całej instalacji. Należy sprecyzować swoje oczekiwania i ustalić czy pompa będzie służyła jedynie jako źródło ogrzewania czy również do przygotowania ciepłej wody. Montaż pompy ciepła nie wymaga żadnych specjalnych pozwoleń, pod warunkiem, że dom nie jest wpisany do rejestru zabytków. Istotne jest określenie przestrzeni dostępnej w kotłowni oraz na zewnątrz budynku. Należy też pamiętać o kosztach dodatkowych elementów, takich jak zasobnik c.w.u., bufor, separator, naczynia przeponowe, grzałki itd. 

Jakie dofinansowanie do pompy ciepła?

Dofinansowania do pomp ciepła obejmują różne grupy beneficjentów i  różne rodzaje budynków. Podstawowym warunkiem do uzyskania dopłaty jest przeprowadzenie inwestycji, a następnie ubieganie się o częściowy zwrot jej kosztów. Zakup i montaż pompy ciepła można rozliczyć w zeznaniu rocznym PIT w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Ponadto dla właścicieli i współwłaścicieli nowych domów jednorodzinnych, przeznaczony jest program Moje Ciepło, a do osób, które termomodernizują swój dom, skierowany jest program Czyste Powietrze.

Ile trwa montaż pompy ciepła?

Montaż pompy ciepła to dla nas zazwyczaj kwestia 2-3 dni roboczych. W przypadku demontażu starej kotłowni i konieczności wcześniejszego przygotowania instalacji lub wykonania dodatkowych prac, instalacja może potrwać nawet tydzień. Jesteśmy elastyczni – jeśli trwa u Państwa remont czy budowa, możemy podzielić montaż na odpowiednie etapy, dostosowując się do ustalonego harmonogramu prac budowlanych i wykończeniowych.

Co dzieje się z pompą ciepła, jeżeli zabraknie prądu?

W przypadku wystąpienia ewentualnych zaników dostaw energii elektrycznej, sytuacja z pompą ciepła prezentuje się tak samo, jak u kotłów. Brak prądu powoduje unieruchomienie sterownika oraz pomp obiegowych w większości montowanych systemów grzewczych. Plusem jest, że duża masa i bezwładność cieplna pozwala przetrwać do czasu usunięcia usterki w dostawie prądu, bez odczucia gwałtownego spadku temperatury.

 

Pompy ciepła Jaworzno: jaka jest ich żywotność?

Istotną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest przede wszystkim montaż pomp ciepła Jaworzno. Wykonany przez specjalistów, jest w stanie pozytywnie wpłynąć na żywotność pompy. Prawidłowo dobrany i zamontowany sprzęt to klucz, by cieszyć się wysoko funkcjonującą pompą ciepła przez wiele lat.

Z czym najlepiej łączyć pompy ciepła Jaworzno, by zwiększyć swoje oszczędności?

Pompa ciepła to specyficzne urządzenie, które czerpie około 75% energii ze środowiska naturalnego (wody, gruntu, powietrza), zaś pozostałe ok. 25% stanowi energia elektryczna wykorzystywana do zasilania urządzenia. Bardzo łatwo jest więc wywnioskować, że połączenie pompy ciepła z np. fotowoltaiką jest w stanie dodatkowo obniżyć koszty ogrzewania, zwiększając przy tym oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na ten duet, głównie z powodu rosnących cen prądu i chęci ucięcia niektórych kosztów.

5/5
Polecam usługę montażu pompy ciepła, wszystko odbyło się bezproblemowo, profesjonalne, rzetelne podejście do klienta wraz z doradztwem technicznym.
5/5
Świetny kontakt, doradztwo na każdym etapie oraz profesjonalny montaż klimatyzacji. Możliwość stałego serwisowania u Pana Dawida jest ogromną zaletą. Serdecznie polecam
5/5
Pan Dawid posiada bardzo dużą wiedzę w zakresie pomp ciepła. Służył doradztwem oraz doborem pompy. Mimo, iż nie doszło ostatecznie do montażu to polecam szczerze firmę.

Jak przygotować swój dom do instalacji pompy?

Przygotowania do montażu pompy grzewczej są różne, w zależności od etapy budowy domu. Inaczej będzie bowiem wyglądał montaż pompy grzewczej Jaworzno dla osób, które są na etapie budowy swojego domu, a jeszcze inaczej dla właścicieli istniejących już budynków. Faktem jest, że osoby planujące lub dopiero rozpoczynające budowę swoich czterech kątów mają znacznie bardziej ułatwione zadanie, ponieważ od razu mogą zaprojektować instalację grzewczą współgrającą z pompą ciepła. O wiele większe komplikacje napotkać właściciele istniejących już domów; zwykle decydują się oni na zakup pompy ciepła w momencie, kiedy rezygnują z dotychczasowego źródła ciepła. Nie zawsze jednak istnieje potrzeba wymiany całej instalacji w budynku; w K-lima oferujemy kompleksowy dobór pompy ciepła do wymagań Klientów, uwzględniając przy tym możliwość ich działania wraz z innymi rodzajami odbiorników ciepła. Starannie dopasowujemy techniki montażu w oparciu o doświadczenie i przekazane nam parametry. Jesteś zainteresowany montażem pomp ciepła w swoim domu? Napisz lub zadzwoń!

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy na nie odpowiedzi.

Scroll to Top