Montaż pomp ciepła w Dąbrowie Górniczej

Jeśli podjęliście już Państwo decyzję o zainwestowaniu w energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie grzewcze
jakim bez wątpienia jest pompa ciepła, pozostaje jeszcze jedna istotna decyzja – wybór firmy instalacyjnej.
Postawcie na profesjonalistów, wybierzcie na nas!

Jeśli podjęliście już Państwo decyzję o zainwestowaniu w energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie grzewcze, jakim bez wątpienia jest pompa ciepła, pozostaje jeszcze jedna istotna decyzja – wybór firmy instalacyjnej. Postawcie na profesjonalistów, wybierzcie na nas!

509-421-961

Montaż pomp ciepła Dąbrowie Górniczej

Warto nas wybrać

W asortymencie firmy K-lima znajdziesz szereg starannie wyselekcjonowanych modeli pomp ciepła, które doskonale sprawdzą się w różnych warunkach. Oferujemy staranne doradztwo na podstawie nadesłanych nam danych i obliczeń dotyczących realnego zapotrzebowania ciepła, jakie wykazuje budynek. Pompy ciepła Dąbrowa Górnicza to oszczędne źródło ciepła, które spełnia rygorystyczne normy. To inwestycja dostępna na lata.

Produkty najlepszej klasy

Do montażu używamy podzespołów najwyższej klasy, a instalowane przez nas pompy ciepła wyróżniają się wysoką efektywnością i długoletnią niezawodnością.

Doświadczenie

Jako doświadczeni profesjonaliści, usługę montażu pompy ciepła przeprowadzamy z należytym zaangażowaniem i dbałością o każdy aspekt techniczny instalacji.

Indywidualne podejście

Rodzinny charakter naszej firmy, gwarantuje, że pamiętamy o każdym naszym kliencie, a wszystkie Państwa pytania czy najdrobniejsze problemy spotkają się z naszą szybką reakcją.

Pompa ciepła to obecnie jedno z najbardziej efektywnych energetycznie i przyjaznych środowisku urządzeń grzewczych, które do swojego prawidłowego funkcjonowania wykorzystuje przede wszystkim energię pochodzącą z otoczenia i tylko odrobinę ilości energii elektrycznej. Montaż pomp ciepła Dąbrowa Górnicza to krok w stronę lepszego, bardziej komfortowego życia.

Wygodne raty

Oferujemy możliwość sprzedaży
ratalnej w Credit Agricole.

Atrakcyjne zniżki

Każdy Klient otrzymuje rabat
na zakupiony u nas sprzęt.

Szeroki wybór

Oferujemy gamę pomp ciepła
sprawdzonych producentów.

3 lata gwarancji

Udzielamy 3-letniej gwarancji
na montaż pomp ciepła.

Trudny wybór?

Wiemy, że wybór odpowiedniej pompy ciepła nie jest łatwy. Dlatego warto zaufać specjalistom. Zadzwoń, a my pomożemy Ci w doborze idealnego urządzenia i przygotujemy dla Ciebie ofertę z montażem.

Naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych oraz właścicieli biur, lokali usługowych i firm produkcyjnych w Dąbrowie Górniczej i okolicznych miejscowościach. Świadczymy kompleksowe usługi doboru, sprzedaży i montażu pomp ciepła, dokonujemy napraw, konserwacji i okresowych przeglądów. Jako autoryzowani instalatorzy wiodących marek, zapewniamy Państwu pełną gwarancję.

Przeprowadzamy montaże pomp ciepła typu split, monoblok oraz All in One na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Kompleksowo wykonujemy wszystkie niezbędne do prawidłowego działania systemu ogrzewania instalacje freonowe, wodne, prace elektryczne i hydrauliczne. Dysponujemy specjalistycznym umiejętnościami, uprawnieniami oraz sprzętem umożliwiającym profesjonalną budowę całej kotłowni i rozruch pompy ciepła.

Chcesz zamówić montaż pompy ciepła w Dąbrowie Górniczej?

Co warto wiedzieć
przed montażem pompy ciepła

01.

Dobór mocy grzewczej

Moc pompy ciepła nie powinna zostać przeszacowana, ponieważ błąd ten może skutkować wzrostem zużycia energii elektrycznej przez urządzenie i znacząco wpłynąć na jego żywotność. Jeśli budynek jest nowy, informację o zapotrzebowaniu na energię cieplną znajdziemy w projekcie. W innych przypadkach korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania, dzięki któremu możemy zagwarantować miarodajne wyniki obliczeń. Uwzględniamy przy tym szereg najważniejszych informacji dotyczących termoizolacyjności budynku, takich jak materiały użyte do budowy, ocieplenie ścian, dachu i fundamentów, rodzaj instalacji grzewczej, stolarka okienna oraz kilka innych istotnych czynników. Wypełnij dokładnie nasz formularz doboru mocy pompy ciepła, a my przygotujemy dla Ciebie odpowiednią ofertę.

02.

Monoblok czy split?

Istotna różnica pomiędzy pompami ciepła monoblok a split tkwi w ich montażu. W przypadku pomp ciepła typu split instalację chłodniczą może wykonać jedynie instalator posiadający uprawnienia F-gazowe. Za pompami ciepła typu split przemawia ich cena, jednak montaż jest nieco droższy. W przypadku pomp ciepła monoblok nie ingerujemy w układ chłodniczy, wykonujemy tylko podłączanie po stronie wodnej. Hermetycznie zamknięty układ chłodniczy eliminuje ryzyko występowania ewentualnych wycieków czynnika chłodniczego. Pompy ciepła monoblok mogą również działać jak pompy typu split, zapewniając ciepłą wodę użytkową, są droższe ale ich montaż jest łatwiejszy i tańszy. Należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu układu przed ewentualnym uszkodzeniem, w wyniku zamarznięcia przewodów.

03.

Wybór miejsca montażu

Jedną z decyzji, jaką należy podjąć jest wybór odpowiedniego miejsca w którym umieścimy pompę ciepła. Wybierając miejsce montażu, powinniście kierować się kilkoma wytycznymi. Po pierwsze emitowany przez urządzenie dźwięk nie może przeszkadzać sąsiadom. Najlepiej więc zamontować urządzenie zwrócone w kierunku własnej działki lub w znacznej odległości od okien sąsiada. Aby zapewnić swobodny przepływ powietrza przez urządzenie, odległość od ściany budynku powinna wynosić co najmniej 30 cm. Istotny jest również swobodny dostęp serwisowy do głównych podzespołów urządzenia, należy również pamiętać o doprowadzeniu zasilanie elektrycznego. Pompy ciepła instalujemy na gruncie, wykorzystując betonowy cokół lub specjalny metalowy stelaż.

04.

Dofinansowanie

Każdy właściciel budynku jednorodzinnego, zarówno nowego jak i modernizowanego, może ubiegać się o częściowy zwrot kosztów inwestycji w pompę ciepła. Program Moje Ciepło adresowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Dofinansowanie w ramach programu Moje Ciepło mieści się w przedziale od 7 000 do 21 000 zł i pokrywa do 30% kwalifikowanych kosztów inwestycji, a w przypadku posiadaczy Karty Dużej rodziny aż 45%.  Dla osób, które planują termomodernizację starszego domu, a w jej ramach m.in. wymianę starego ogrzewania na pompę ciepła, skierowany jest program Czyste Powietrze. Wnioski o dofinansowanie można składać przez Internet lub w swoim urzędzie. 

Formularz doboru pompy ciepła

Wypełnij dokładnie formularz, aby otrzymać od nas rzetelną ofertę
na zakup i montaż pompy ciepła lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

W firmie K-lima stawiamy na profesjonalizm

Montaż pomp ciepła Dąbrowa Górnicza zapewni Ci korzyści przez cały rok

Pompy ciepła Dąbrowa Górnicza zapewniają ogrzewanie, dostarczając ciepło w najbardziej preferowany sposób przez użytkownika. W takim systemie układ grzewczy pozwala na jednoczesne zastosowanie kilku różnych odbiorników (m.in. ogrzewania podłogowego i grzejników lub grzejników i klimakonwektorów), z opcją ustawienia różnych temperatur na każdym z nich. Ze względu na swoje liczne walory, pompy ciepła stanowią jeden z najczęstszych wyborów osób, które stoją przed wyborem ogrzewania już na etapie projektu domu. Nie oznacza to, że montaż pomp ciepła Dąbrowa Górnicza jest dedykowany tylko nim; właściciele już stojących domów również mogą podjąć decyzję o posiadaniu pompy ciepła – prace montażowe mogą być znacznie dłuższe i wymagać wprowadzenia większej ilości zmian, jednak wciąż pozostają one opłacalne.

Wycena montażu

Jeśli posiadasz już pompę ciepła którą chcesz zainstalować, skontaktuj się z nami w sprawie wyceny montażu.

Polecamy POMPY CIEPŁA PANASONIC AQUAREA

Światowa czołówka
technologii

Zaawansowane technologicznie pompy ciepła Panasonic Aquarea świetnie sprawdzają się w naszym klimacie i można instalować je zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Pompy ciepła w Chrzanowie

Pompy ciepła Dąbrowa Górnicza to nie tylko ogrzewanie

Chociaż pompy ciepła Dąbrowa Górnicza zyskały na popularności ze względu na swój niski koszt eksploatacji, nie można odmówić im szeregu zalet i opcji, jakie niesie ze sobą korzystanie z tej formy grzewczej. Mowa tu między innymi o:

 

  • braku generowania zanieczyszczeń oraz spalin → decydując się na montaż pomp ciepła Dąbrowa Górnicza masz realny wpływ na poprawę jakości powietrza w swoim najbliższym otoczeniu;

  • możliwości podgrzewana wody użytkowej do temperatury 60°C (nawet w przypadku skrajnie niskich temperatur zewnętrznych);

  • sprawnym dopasowaniu komfortowej temperatury przez cały rok → pompy nie tylko grzeją, ale również są w stanie ochładzać pomieszczenie;

  • szansie na połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną → w ten sposób możesz tanio pozyskać energię elektryczną do zasilania urządzenia.

Polecamy POMPY CIEPŁA
PANASONIC AQUAREA!

Zaawansowane technologicznie pompy ciepła Panasonic Aquarea świetnie sprawdzają się w naszym klimacie i można instalować je zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Przeglądy pomp ciepła
Warto wykonywać okresowe przeglądy pomp ciepła i zlecać je fachowcom, ponieważ jesteśmy w stanie wykryć każdą najdrobniejszą usterkę. Dzięki takim przeglądom otrzymujesz przedłużoną gwarancję i pewność, że wszystko działa.
Naprawa pomp ciepła
Twoja pompa ciepła nie pracuje prawidłowo? Zlokalizujemy każdą usterkę, wymienimy podzespoły i naprawimy urządzenie. Zawsze używamy wyłącznie oryginalnych części zamiennych.
Previous slide
Next slide

Montaż pomp ciepła
najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

Cena montażu pompy ciepła zależy od bardzo wielu czynników, ale przede wszystkim od samego jej rodzaju – czy jest urządzenie split, monoblok, czy All in One oraz od tego, czy ograniczamy się tylko do zamontowania urządzenia, czy kompleksowo instalujemy cały układ kotłowni. Standardowo instalacja pompy ciepła wraz z potrzebnymi elementami hydraulicznymi to koszt od  3 – 6 tys. zł, ale każda instalacja jest inna i wymaga indywidualnej wyceny. 

Co obejmuje usługa montażu pompy ciepła?

W podstawowym zakresie, usługa montażu pompy ciepła obejmuje jej transport, wykonanie wszystkich połączeń hydraulicznych, chłodniczych i elektrycznych, instalację cyrkulacyjną dla ciepłej wody użytkowej, montaż pompy obiegowej, zaworu trójdrożnego i zbiornika buforowego oraz uruchomienie i konfigurację urządzenia. Dodatkowo możemy zdemontować dotychczasowe źródło ogrzewania, wykonać betonowy postument itd.

Co jest potrzebne do montażu pompy ciepła?

Najważniejsza jest termoizolacja budynku, która warunkuje sprawność pompy, decyduje o jej mocy i kosztach całej instalacji. Należy sprecyzować swoje oczekiwania i ustalić czy pompa będzie służyła jedynie jako źródło ogrzewania czy również do przygotowania ciepłej wody. Montaż pompy ciepła nie wymaga żadnych specjalnych pozwoleń, pod warunkiem, że dom nie jest wpisany do rejestru zabytków. Istotne jest określenie przestrzeni dostępnej w kotłowni oraz na zewnątrz budynku. Należy też pamiętać o kosztach dodatkowych elementów, takich jak zasobnik c.w.u., bufor, separator, naczynia przeponowe, grzałki itd. 

Czy na pompy ciepła Dąbrowa Górnicza można uzyskać dofinansowanie?

Dofinansowania do pomp ciepła obejmują różne grupy beneficjentów i  różne rodzaje budynków. Podstawowym warunkiem do uzyskania dopłaty jest przeprowadzenie inwestycji, a następnie ubieganie się o częściowy zwrot jej kosztów. Zakup i montaż pompy ciepła można rozliczyć w zeznaniu rocznym PIT w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Ponadto dla właścicieli i współwłaścicieli nowych domów jednorodzinnych, przeznaczony jest program Moje Ciepło, a do osób, które termomodernizują swój dom, skierowany jest program Czyste Powietrze.

Ile trwa montaż pompy ciepła?

Montaż pompy ciepła to dla nas zazwyczaj kwestia 2-3 dni roboczych. W przypadku demontażu starej kotłowni i konieczności wcześniejszego przygotowania instalacji lub wykonania dodatkowych prac, instalacja może potrwać nawet tydzień. Jesteśmy elastyczni – jeśli trwa u Państwa remont czy budowa, możemy podzielić montaż na odpowiednie etapy, dostosowując się do ustalonego harmonogramu prac budowlanych i wykończeniowych.

Czy montaż pompy ciepła może wykonać każdy?

W przypadku pomp ciepła monoblok instalator nie musi posiadać żadnych uprawnień. Wielu producentów nie uwzględnia jednak gwarancji, jeśli sprzęt zostanie zainstalowany przez nieautoryzowanego fachowca. Zgodnie z obowiązującym prawem, montażu pomp ciepła typu split dokonywać może jedynie profesjonalna firma instalacyjna posiadająca certyfikat F-GAZ, odpowiedni sprzęt i fachową wiedzę – taka jak nasza.

Pompy ciepła Dąbrowa Górnicza: co powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając pompę?

W celu jak najlepszego dostosowania pompy do wymagań domu, pod uwagę należy wziąć przede wszystkim powierzchnię użytkową, która będzie ogrzewana, roczne zużycie ciepłej wody (związane z ilością domowników), a także stan techniczny budynku. Wszystko to składa się na określenie zapotrzebowania na moc cieplną budynku, koniecznej do prawidłowego doboru pompy.

Czy pompy ciepła działają przy minusowych temperaturach?

Nowoczesne technologie wykorzystywane do tworzenia współczesnych pomp ciepła uodporniły sprzęt na zimowe temperatury. Pompa ciepła jest w stanie pobierać ciepło z otoczenia nawet z temperatury sięgającej około -20°C. Nie trzeba więc martwić się o jej funkcjonalność nawet podczas poważnych mrozów. 

5/5
Polecam usługę montażu pompy ciepła, wszystko odbyło się bezproblemowo, profesjonalne, rzetelne podejście do klienta wraz z doradztwem technicznym.
5/5
Świetny kontakt, doradztwo na każdym etapie oraz profesjonalny montaż klimatyzacji. Możliwość stałego serwisowania u Pana Dawida jest ogromną zaletą. Serdecznie polecam
5/5
Pan Dawid posiada bardzo dużą wiedzę w zakresie pomp ciepła. Służył doradztwem oraz doborem pompy. Mimo, iż nie doszło ostatecznie do montażu to polecam szczerze firmę.

Jakie pompy ciepła Dąbrowa Górnicza znajdziesz w naszej ofercie?

Nasza oferta obejmuje wiele modeli pomp ciepła, które różnią się między sobą między innymi wydajnością oraz rodzajem instalacji. Wśród najpopularniejszych modeli znajdują się między innymi pompy ciepła typu split, charakteryzujące się swoją budową; jednostka zewnętrzna i wewnętrzna połączone są ze sobą instalacją z czynnikiem chłodniczym, zaś kluczowe elementy jakie stanowi wymiennik ciepła, pompa wody czy naczynie przeponowe zlokalizowane są w jednostce wewnętrznej. Wysoce funkcjonalny model pracuje bardzo cicho, co gwarantuje komfort użytkowania. Obok modelu split, równie popularne są pompy ciepła monoblok – urządzenia, w których zarówno jednostka zewnętrzna jak i wewnętrzna połączone są ze sobą w całość. Co za tym idzie, nie ma potrzeby wykonywania instalacji ruchowych czynnika chłodniczego. Montaż pompy typu monoblok jest łatwiejszy od wersji typu split, jednak sam sprzęt pracuje znacznie głośniej. Wybór pompy ciepła nie należy do rzeczy prostych – dlatego też K-lima służy profesjonalną pomocą w tym zakresie. Skontaktuj się z nami już dziś! 

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy na nie odpowiedzi.

Scroll to Top