Montaż pomp ciepła w Chrzanowie

Pompy ciepła oferowane dla mieszkańców miasta Chrzanów pozwalają na efektywne wykorzystanie energii odnawialnej, a tym samym ogrzewanie domu. Urządzenie może być w stu procentach ekologiczne, pod warunkiem że w trakcie jego działania korzysta się z prądu pochodzącego z odnawialnych źródeł energii.

Jeśli podjęliście już Państwo decyzję o zainwestowaniu w energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie grzewcze, jakim bez wątpienia jest pompa ciepła, pozostaje jeszcze jedna istotna decyzja – wybór firmy instalacyjnej. Postawcie na profesjonalistów, wybierzcie na nas!

509-421-961

Montaż pomp ciepła Chrzanów

Warto nas wybrać

K-lima oferuje profesjonalny montaż pomp ciepła na terenie miasta Chrzanów i jego najbliższych okolic. Wspieramy naszych Klientów od samego początku do końca inwestycji, służąc radą i pomocą w kwestii wyboru odpowiedniej pompy ciepła do domu. Jeżeli poszukujesz bezpiecznej inwestycji na lata, pompy ciepła Chrzanów są doskonałym rozwiązaniem.

Produkty najlepszej klasy

Do montażu używamy podzespołów najwyższej klasy, a instalowane przez nas pompy ciepła wyróżniają się wysoką efektywnością i długoletnią niezawodnością.

Doświadczenie

Jako doświadczeni profesjonaliści, usługę montażu pompy ciepła przeprowadzamy z należytym zaangażowaniem i dbałością o każdy aspekt techniczny instalacji.

Indywidualne podejście

Rodzinny charakter naszej firmy, gwarantuje, że pamiętamy o każdym naszym kliencie, a wszystkie Państwa pytania czy najdrobniejsze problemy spotkają się z naszą szybką reakcją.

Wygodne raty

Oferujemy możliwość sprzedaży
ratalnej w Credit Agricole.

Atrakcyjne zniżki

Każdy Klient otrzymuje rabat
na zakupiony u nas sprzęt.

Szeroki wybór

Oferujemy gamę pomp ciepła
sprawdzonych producentów.

3 lata gwarancji

Udzielamy 3-letniej gwarancji
na montaż pomp ciepła.

Trudny wybór?

Wiemy, że wybór odpowiedniej pompy ciepła nie jest łatwy. Dlatego warto zaufać specjalistom. Zadzwoń, a my pomożemy Ci w doborze idealnego urządzenia i przygotujemy dla Ciebie ofertę z montażem.

Naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych oraz właścicieli biur, lokali usługowych i firm produkcyjnych w Chrzanowie i okolicznych miejscowościach. Świadczymy kompleksowe usługi doboru, sprzedaży i montażu pomp ciepła, dokonujemy napraw, konserwacji i okresowych przeglądów. Jako autoryzowani instalatorzy wiodących marek, zapewniamy Państwu pełną gwarancję.

Przeprowadzamy montaże pomp ciepła typu split, monoblok oraz All in One na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Kompleksowo wykonujemy wszystkie niezbędne do prawidłowego działania systemu ogrzewania instalacje freonowe, wodne, prace elektryczne i hydrauliczne. Dysponujemy specjalistycznym umiejętnościami, uprawnieniami oraz sprzętem umożliwiającym profesjonalną budowę całej kotłowni i rozruch pompy ciepła.

Chcesz zamówić montaż pompy ciepła w Chrzanowie?

Co warto wiedzieć
przed montażem pompy ciepła

01.

Dobór mocy grzewczej

Moc pompy ciepła nie powinna zostać przeszacowana, ponieważ błąd ten może skutkować wzrostem zużycia energii elektrycznej przez urządzenie i znacząco wpłynąć na jego żywotność. Jeśli budynek jest nowy, informację o zapotrzebowaniu na energię cieplną znajdziemy w projekcie. W innych przypadkach korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania, dzięki któremu możemy zagwarantować miarodajne wyniki obliczeń. Uwzględniamy przy tym szereg najważniejszych informacji dotyczących termoizolacyjności budynku, takich jak materiały użyte do budowy, ocieplenie ścian, dachu i fundamentów, rodzaj instalacji grzewczej, stolarka okienna oraz kilka innych istotnych czynników. Wypełnij dokładnie nasz formularz doboru mocy pompy ciepła, a my przygotujemy dla Ciebie odpowiednią ofertę.

02.

Monoblok czy split?

Istotna różnica pomiędzy pompami ciepła monoblok a split tkwi w ich montażu. W przypadku pomp ciepła typu split instalację chłodniczą może wykonać jedynie instalator posiadający uprawnienia F-gazowe. Za pompami ciepła typu split przemawia ich cena, jednak montaż jest nieco droższy. W przypadku pomp ciepła monoblok nie ingerujemy w układ chłodniczy, wykonujemy tylko podłączanie po stronie wodnej. Hermetycznie zamknięty układ chłodniczy eliminuje ryzyko występowania ewentualnych wycieków czynnika chłodniczego. Pompy ciepła monoblok mogą również działać jak pompy typu split, zapewniając ciepłą wodę użytkową, są droższe ale ich montaż jest łatwiejszy i tańszy. Należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu układu przed ewentualnym uszkodzeniem, w wyniku zamarznięcia przewodów.

03.

Wybór miejsca montażu

Jedną z decyzji, jaką należy podjąć jest wybór odpowiedniego miejsca w którym umieścimy pompę ciepła. Wybierając miejsce montażu, powinniście kierować się kilkoma wytycznymi. Po pierwsze emitowany przez urządzenie dźwięk nie może przeszkadzać sąsiadom. Najlepiej więc zamontować urządzenie zwrócone w kierunku własnej działki lub w znacznej odległości od okien sąsiada. Aby zapewnić swobodny przepływ powietrza przez urządzenie, odległość od ściany budynku powinna wynosić co najmniej 30 cm. Istotny jest również swobodny dostęp serwisowy do głównych podzespołów urządzenia, należy również pamiętać o doprowadzeniu zasilanie elektrycznego. Pompy ciepła instalujemy na gruncie, wykorzystując betonowy cokół lub specjalny metalowy stelaż.

04.

Dofinansowanie

Każdy właściciel budynku jednorodzinnego, zarówno nowego jak i modernizowanego, może ubiegać się o częściowy zwrot kosztów inwestycji w pompę ciepła. Program Moje Ciepło adresowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Dofinansowanie w ramach programu Moje Ciepło mieści się w przedziale od 7 000 do 21 000 zł i pokrywa do 30% kwalifikowanych kosztów inwestycji, a w przypadku posiadaczy Karty Dużej rodziny aż 45%.  Dla osób, które planują termomodernizację starszego domu, a w jej ramach m.in. wymianę starego ogrzewania na pompę ciepła, skierowany jest program Czyste Powietrze. Wnioski o dofinansowanie można składać przez Internet lub w swoim urzędzie. 

Formularz doboru pompy ciepła

Wypełnij dokładnie formularz, aby otrzymać od nas rzetelną ofertę
na zakup i montaż pompy ciepła lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

W firmie K-lima stawiamy na profesjonalizm

Jak działają nasze pompy ciepła Chrzanów?

Działanie pompy ciepła opiera się na „przepompowywaniu” energii cieplnej z dolnego źródła do górnego, z czego dolne źródło najczęściej stanowi grunt, powietrze lub wody powierzchniowe/podziemne, natomiast górnym źródłem jest instalacja grzewcza budynku. Pompy ciepła nie wytwarzają samoistnie energii cieplej, lecz wykorzystują ku temu energię z powietrza, gleby lub wody, następnie przesyłając ją w do wymiennika ciepła i dalej do instalacji całego budynku. Energia elektryczna wykorzystywana jest głównie do obiegu czynnika w układzie – jak wspominaliśmy, urządzenie może być w stu procentach ekologiczne, w zależności od źródła energii.

Wycena montażu

Jeśli posiadasz już pompę ciepła którą chcesz zainstalować, skontaktuj się z nami w sprawie wyceny montażu.

Polecamy POMPY CIEPŁA PANASONIC AQUAREA

Światowa czołówka
technologii

Zaawansowane technologicznie pompy ciepła Panasonic Aquarea świetnie sprawdzają się w naszym klimacie i można instalować je zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Pompy ciepła w Chrzanowie

Co jest w stanie zapewnić montaż pompy ciepła

Montaż pomp ciepła zapewnia znacznie niższe koszty eksploatacji niż kocioł gazowy, a przy tym jest w stanie skutecznie ogrzewać, jak i schładzać dom. Opcja sprawnego dostosowania temperatury do własnych preferencji zapewnia całoroczny komfort, znacznie poprawiając funkcjonowanie lokatorów. Zawsze powtarzamy, że pompy ciepła Chrzanów to inwestycja na lata – dolne źródło ciepła gruntownej pompy ma trwałość szacowaną nawet na 50-80 lat. Montując pompę ciepła, możesz jednocześnie zrezygnować z wykonywania przyłącza gazu, kotłowni czy składu opału. Urządzenia te są proste w obsłudze, a wbudowany moduł WiFi w oferowane przez nas pompy zapewnia wygodne sterowanie urządzeniem poprzez aplikację mobilną z dowolnego miejsca na Ziemi. W K-lima oferujemy pełen montaż pomp ciepła w mieście Chrzanów i okolicy; każda osoba zainteresowana usługą może otrzymać od nas spersonalizowaną ofertę dopasowaną pod swoje własne wymagania i potrzeby. Współpraca z nami opiera się na chęci osiągnięcia obustronnej satysfakcji związanej z dobrze wykonaną pracą. Działamy w oparciu o nowoczesne metody, dzięki czemu wykazujemy się niezwykłą skutecznością.

Polecamy POMPY CIEPŁA
PANASONIC AQUAREA!

Zaawansowane technologicznie pompy ciepła Panasonic Aquarea świetnie sprawdzają się w naszym klimacie i można instalować je zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Przeglądy pomp ciepła
Warto wykonywać okresowe przeglądy pomp ciepła i zlecać je fachowcom, ponieważ jesteśmy w stanie wykryć każdą najdrobniejszą usterkę. Dzięki takim przeglądom otrzymujesz przedłużoną gwarancję i pewność, że wszystko działa.
Naprawa pomp ciepła
Twoja pompa ciepła nie pracuje prawidłowo? Zlokalizujemy każdą usterkę, wymienimy podzespoły i naprawimy urządzenie. Zawsze używamy wyłącznie oryginalnych części zamiennych.
Previous slide
Next slide

Montaż pomp ciepła
najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

Cena montażu pompy ciepła zależy od bardzo wielu czynników, ale przede wszystkim od samego jej rodzaju – czy jest urządzenie split, monoblok, czy All in One oraz od tego, czy ograniczamy się tylko do zamontowania urządzenia, czy kompleksowo instalujemy cały układ kotłowni. Standardowo instalacja pompy ciepła wraz z potrzebnymi elementami hydraulicznymi to koszt od  3 – 6 tys. zł, ale każda instalacja jest inna i wymaga indywidualnej wyceny. 

Czy pompa ciepła Chrzanów bez fotowoltaiki to opłacalna inwestycja?

Pompa ciepła bez fotowoltaiki jest równie opłacalna, ze względu na szereg posiadanych przez siebie walorów. Warto wiedzieć, że można korzystać z jak największej gamy produktów pozwalających ograniczyć koszty ogrzewania domu, jednak sama pompa ciepła również jest w stanie przynieść nam wiele korzyści.

Co jest potrzebne do montażu pompy ciepła?

Najważniejsza jest termoizolacja budynku, która warunkuje sprawność pompy, decyduje o jej mocy i kosztach całej instalacji. Należy sprecyzować swoje oczekiwania i ustalić czy pompa będzie służyła jedynie jako źródło ogrzewania czy również do przygotowania ciepłej wody. Montaż pompy ciepła nie wymaga żadnych specjalnych pozwoleń, pod warunkiem, że dom nie jest wpisany do rejestru zabytków. Istotne jest określenie przestrzeni dostępnej w kotłowni oraz na zewnątrz budynku. Należy też pamiętać o kosztach dodatkowych elementów, takich jak zasobnik c.w.u., bufor, separator, naczynia przeponowe, grzałki itd. 

Czy mogę otrzymać dotację na pompę ciepła?

Tak! W ramach programu Mój Prąd można uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła, które – w zależności od typu urządzenia – ma pokryć około 30-45% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Oznacza to, że każdy właściciel domu, który spełnia konkretne warunki programu może otrzymać na zakup i montaż pompy od 7 tys. złotych wzwyż Ponadto dla właścicieli i współwłaścicieli nowych domów jednorodzinnych, przeznaczony jest program Moje Ciepło, a do osób, które termomodernizują swój dom, skierowany jest program Czyste Powietrze.

Ile trwa montaż pompy ciepła?

Montaż pompy ciepła to dla nas zazwyczaj kwestia 2-3 dni roboczych. W przypadku demontażu starej kotłowni i konieczności wcześniejszego przygotowania instalacji lub wykonania dodatkowych prac, instalacja może potrwać nawet tydzień. Jesteśmy elastyczni – jeśli trwa u Państwa remont czy budowa, możemy podzielić montaż na odpowiednie etapy, dostosowując się do ustalonego harmonogramu prac budowlanych i wykończeniowych.

W co zainwestować najpierw: pompa ciepła czy fotowoltaika?

To zależy. Jeżeli nie posiadasz żadnej z tych dwóch rzeczy, dobrze jest najpierw zainwestować w pompę ciepła – zyskamy wtedy oszczędność na ogrzewaniu, a także możliwość otrzymania dofinansowania. Jeśli jednak posiadasz panele fotowoltaiczne, montaż pompy ciepła jest jednym z najlepszych rozwiązań.

5/5
Polecam usługę montażu pompy ciepła, wszystko odbyło się bezproblemowo, profesjonalne, rzetelne podejście do klienta wraz z doradztwem technicznym.
5/5
Świetny kontakt, doradztwo na każdym etapie oraz profesjonalny montaż klimatyzacji. Możliwość stałego serwisowania u Pana Dawida jest ogromną zaletą. Serdecznie polecam
5/5
Pan Dawid posiada bardzo dużą wiedzę w zakresie pomp ciepła. Służył doradztwem oraz doborem pompy. Mimo, iż nie doszło ostatecznie do montażu to polecam szczerze firmę.

Pompy ciepła Chrzanów – ekologiczne rozwiązanie do domu

Jak sama nazwa wskazuje, pompa ciepła nie wytwarza go samodzielnie, a jedynie przepompowuje. Przy optymalnym dobraniu urządzenia w stosunku do wcześniej obliczonego zapotrzebowania cieplnego możemy liczyć na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Bez emisyjność pomp to ich dodatkowa zaleta, działająca także na korzyść środowiska naturalnego; pompy ciepła Chrzanów nie produkują popiołu, dymu czy innych szkodliwych dla przyrody substancji. Urządzenie pracujące z użyciem prądu pochodzącego z odnawialnego źródła energii pozwala osiągnąć balans pomiędzy komfortem termicznym i wydajnością, a ochroną środowiska. Rosnące zagrożenia spowodowane wysokim poziomem zanieczyszczeń dobytku naturalnego planety są ważnym aspektem, który między innymi przyczynił się do większego zainteresowania tematyką ekologicznego ogrzewania. W K-lima nasi specjaliści są gotów odpowiedzieć na wszelkie pytania i rozwiać wątpliwości. Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy zastanawiają się nad montażem pomp ciepła w swoim domu. 

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy na nie odpowiedzi.

Scroll to Top