Przegląd klimatyzacji powinien odbywać się dwa razy w roku w okresie wiosennym i jesiennym

Zalecamy by domową klimatyzację serwisować przynajmniej raz w roku. Gdy klimatyzator pracuje w specyficznych warunkach i przy większym zanieczyszczeniu powietrza np. w kuchni, warto robić to częściej. Klimatyzatory montowane w biurach i lokalach usługowych należy serwisować dwukrotnie w ciągu roku. Najlepszym czasem na przeprowadzenie serwisu klimatyzacji jest okres wiosenny.

Przeglądy, konserwacja i naprawy

Serwisowanie klimatyzacji to klika czynności sprawdzających, czyszczenie filtrów oraz ewentualne usunięcie istniejących usterek. Sprawdzamy stanu wspominanych filtrów, parownika, sterowników, a także połączeń układów oraz przewodów i instalacji. Warto wiedzieć, że filtry w domowych klimatyzatorach są wielokrotnego użytku. Można je zatem z powodzeniem czyścić, a wymianę ograniczyć do niezbędnego minimum. Dzięki temu, kiedy rozpoczynają się upały, mamy urządzenie czyste i gotowe do pracy Systematyczny serwis klimatyzacji jest bardzo istotny ponieważ pozwala utrzymać system w doskonałej kondycji zapewniającej odpowiednią jakość chłodzonego i ogrzewanego powietrza

Profesjonalny serwis klimatyzacji

Zadbaj o czyste powietrze w Twoim domu !!!

Nieserwisowana i nieczyszczona klimatyzacja powoduje nagromadzenie w powietrzu kurzu, grzybów, bakterii i wirusów, przez co traci  korzystne właściwości dla osób przebywających w pomieszczeniach. Serwisowane urządzenia pracują sprawnie i przez wiele lat.