montaż-klimatyzacji-Olkusz

Jesteśmy profesjonalistami

Wykonujemy montaże klimatyzacji w każdym pomieszczeniu. Nie ma dla nas znaczenia kondygnacja, ponieważ dysponujemy sprzętem specjalistycznym umożliwiającym prace na wysokościach. Możesz zlecić nam montaż swojego klimatyzatora lub dokonać zakupu jednostki z naszej oferty.  Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i stosujemy optymalne rozwiązania. Zawsze przedstawimy kilka wariantów do wyboru, ostatecznie decyzja zawsze należy do Ciebie. Wszelkie prace wykonujemy z największą starannością, zgodnie z obowiązującym prawem i standardami.

3 LATA GWARANCJI

Udzielamy 3 lat gwarancji na wykonywany przez nas montaż klimatyzatorów.

CZYSTA INSTALACJA

Dbamy o porządek. Po montażu klimatyzatora zawsze zostawiamy twój dom czysty.

ATRAKCYJNE ZNIŻKI

Przy zamówieniu powyżej 3000 zł możesz śmiało negocjować z nami atrakcyjny rabat na usługę montażu.

PROFESJONALNY MONTAŻ

Posiadamy autoryzacje wiodących producentów klimatyzacji, oraz wszystkie niezbędne certyfikaty.

Najczęściej zadawane pytania

Nie. U nas wyceny i porady są darmowe.

Ceny montażu zależą od wielu czynników – ilości zakładanych jednostek, stopnia trudności, długości instalacji oraz kondygnacji, na której przeprowadzona ma zostać instalacja. Maksymalna cena za standardowy montaż jednostki zewnętrznej i wewnętrznej nie przekracza 1000 zł.

Zazwyczaj jest to kwestia jednego dnia. W przypadku systemu multi split – jedna jednostka zewnętrzna i kilka wewnętrznych – instalacja może trwać od dwóch do trzech dni.

Prąd i miejsce odprowadzenia skroplin. Najlepiej jeśli na etapie budowy / remontu elektryk wykona dedykowany obwód z bezpiecznikiem i poprowadzi kabel w miejsce montażu klimatyzatora. W ostateczności pojedyncza jednostka może być zasilona z gniazdka. Należy też pamiętać, że pracujący klimatyzator (jednostka zewnętrzna) wytwarza skropliny, czyli wodę, którą należy gdzieś odprowadzić. W przypadku budynku wolnostojącego skropliny możemy odprowadzać w dowolne miejsce, natomiast w bloku wymaga to specjalnego systemu i zgody administracji budynku.

Klimatyzator jest urządzeniem fabrycznie napełnionym czynnikiem chłodniczym i zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami montaż lub serwis klimatyzatorów stacjonarnych typu Split, Multisplit i VRF wykonać może tylko profesjonalna firma instalacyjna posiadająca certyfikat F-gazowy, taka jak nasza.

Jeśli masz inne pytania – skontaktuj się z nami

"Bardzo sprawna współpraca. Profesjonalne doradztwo. Klimatyzacja z ich rąk służy nam już prawie rok. Polecamy Homies Barbershop Olkusz !!!!!"
"Profesjonalizm na najwyższym poziomie. Fachowe doradztwo, rabaty, atrakcyjne ceny. Polecam tego przedsiębiorcę z czystym sumieniem."
klimatyzatory-Olkusz-serwis-klimatyzacji

Przeglądy, konserwacja i naprawy

Zalecamy by domową klimatyzację serwisować przynajmniej raz w roku. Gdy klimatyzator pracuje w specyficznych warunkach i przy większym zanieczyszczeniu powietrza np. w kuchni, warto robić to częściej. Klimatyzatory montowane w biurach i lokalach usługowych należy serwisować dwukrotnie w ciągu roku. Najlepszym czasem na przeprowadzenie serwisu klimatyzacji jest okres wiosenny.

Serwisowanie klimatyzacji to klika czynności sprawdzających, czyszczenie filtrów oraz ewentualne usunięcie istniejących usterek. Sprawdzamy stanu wspominanych filtrów, parownika, sterowników, a także połączeń układów oraz przewodów i instalacji. Warto wiedzieć, że filtry w domowych klimatyzatorach są wielokrotnego użytku. Można je zatem z powodzeniem czyścić, a wymianę ograniczyć do niezbędnego minimum.

Konieczność odpowiedniej dbałości o system klimatyzacji jest dyktowana dwiema przyczynami. Po pierwsze: pracująca z zanieczyszczeniami instalacja może być niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Jest to idealne miejsce do rozwoju pleśni, grzybów, wisusów i bakterii, które trafiają do otaczającego nas powietrza. Po drugie zaś: serwisowanie wpływa korzystnie na sprawność i wydajność klimatyzatora – urządzenie pracuje cicho, pobiera mniej energii i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

Dopuszczalne jest samodzielne czyszczenie filtrów klimatyzatora, ponieważ nie jest to skomplikowana czynność. Jednak okresowe przeglądy klimatyzacji warto zlecać fachowcom, ponieważ jesteśmy w stanie wykryć każdą usterkę.

Masz sporo na głowie? Nie przejmuj się!
Sami przypomnimy Ci o konieczności przeprowadzenia przeglądu twojej klimatyzacji.