gMontaż klimatyzacji Jaworzno | Klimatyzatory do domu, biura, mieszkania | K-lima

Montaż klimatyzacji w Jaworznie

Zmiany klimatyczne i towarzyszące im konsekwencje najbardziej odczuwalne są latem – wysokie temperatury działają negatywnie na nasze samopoczucie, generując liczne problemy związane między innymi z zachowaniem koncentracji i skupienia. Rozwiązanie tego problemu stanowi klimatyzacja Jaworzno, oferowana przez firmę K-lima. Dobieramy rozwiązania adekwatne do potrzeb naszych Klientów.

Jeśli wybrałeś już swój model klimatyzatora i jesteś o krok od stworzenia idealnego klimatu w Twoim domu, pozostaje istotna decyzja – wybór firmy instalacyjnej. Postaw na profesjonalistów, postaw na nas!
Montaż klimatyzacji Jaworzno

Warto nas wybrać

Odpowiednio dostosowana klimatyzacja jest kluczowa dla komfortu i optymalizacji wydatków związanych między innymi z poborem energii elektrycznej wykorzystywanej przez system. W K-lima dysponujemy szeregiem klimatyzatorów, które pełnią zarówno funkcję urządzeń chłodzących, jak i alternatywę dla ogrzewania całego domu. Pomagamy w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania, oferując kompleksowy montaż klimatyzacji w mieście Jaworzno i okolicach.

Produkty najlepszej klasy

Do montażu używamy podzespołów najwyższej klasy, a instalowane przez nas klimatyzatory wyróżniają się wysoką efektywnością i długoletnią niezawodnością.

Doświadczenie

Jako doświadczeni profesjonaliści, usługę montażu klimatyzacji przeprowadzamy z należytym zaangażowaniem i dbałością o każdy aspekt techniczny instalacji.

Indywidualne podejście

Rodzinny charakter naszej firmy, gwarantuje, że pamiętamy o każdym naszym kliencie, a wszystkie Państwa pytania czy najdrobniejsze problemy spotkają się z naszą szybką reakcją.

Wygodne raty

Oferujemy możliwość sprzedaży
ratalnej w Credit Agricole.

Atrakcyjne zniżki

Każdy Klient otrzymuje rabat
na zakupiony u nas sprzęt.

Szeroki wybór

Oferujemy gamę klimatyzatorów sprawdzonych producentów.

3 lata gwarancji

Udzielamy 3-letniej gwarancji
na montaż klimatyzacji.

Trudna decyzja?

Wiemy, że wybór odpowiedniego klimatyzatora nie jest łatwy. Zadzwoń, a my chętnie pomożemy Ci w doborze idealnego urządzenia i przygotujemy dla Ciebie ofertę z montażem.

Naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych oraz właścicieli biur, lokali usługowych i zakładów produkcyjnych w Jaworznie i okolicznych miejscowościach. Świadczymy kompleksowe usługi sprzedaży i montażu klimatyzacji, dokonujemy napraw, konserwacji i okresowych przeglądów. Jako autoryzowani instalatorzy wiodących marek klimatyzacyjnych, zapewniamy Państwu pełną gwarancję.

Wykonujemy montaże klimatyzacji w każdym pomieszczeniu i na każdej kondygnacji budynku, dysponujemy specjalistycznym umiejętnościami, uprawnieniami oraz sprzętem umożliwiającym prace na dużych wysokościach. Wszelkie prace wykonujemy zgodnie z obowiązującym prawem i standardami. 

Chcesz zamówić montaż klimatyzacji w Jaworznie?

To warto wiedzieć

01.

Pozwolenia

Jeśli mieszkasz w bloku, dowiedz się w spółdzielni jakie masz możliwości dotyczące montażu zewnętrznego agregatu: na ścianie, dachu, balkonie. W wielu przypadkach, na instalację klimatyzacji konieczna jest pisemna zgoda spółdzielni lub wspólnoty.

02.

Informacje

Opisz nam pomieszczenia, w których chcesz zainstalować klimatyzację, podaj ich dokładny metraż lub kubaturę. Jeśli dysponujesz projektem, prześlij go do nas mailowo. Poinformuj o elementach, które mogą znacząco wpłynąć na poprowadzenie instalacji.

03.

Wybór sprzętu

Jeśli wybraliście Państwo interesujące modele klimatyzatorów, prześlijcie nam ich listę. Możecie również poprosić nas o przygotowanie propozycji modeli spełniających Wasze oczekiwania w zakresie wzornictwa, parametrów, cen, czy wachlarza funkcji dodatkowych.

04.

Wizja lokalna

Podczas wizji lokalnej określimy wymagania dotyczące montażu. Otrzymasz od nas szczegółową ofertę, uwzględniającą wszystkie koszty usługi – sprzętu, materiałów i robocizny.

05.

Rezerwacja terminu

Umów montaż z wyprzedzeniem. Szczyt sezonu trwa od maja do sierpnia i w tym okresie czas oczekiwania na instalację przeprowadzoną przez naszą  firmę wynosi nawet ponad miesiąc.

06.

Gwarancja

Jesteśmy pewni jakości naszych usług, dlatego dobrowolnie udzielamy naszym klientom 3-letniej gwarancji na wykonane przez nas prace instalacyjne.

W firmie K-lima stawiamy na profesjonalizm

Klimatyzacja domowa Jaworzno – montaż z K-lima

Zgodnie z obowiązującym prawem, montaż klimatyzacji domowej może wykonywać tylko podmiot posiadający odpowiednie uprawnienia. Firma K-lima reprezentowana jest przez szereg certyfikowanych specjalistów, którzy przeszli specjalne kursy i uzyskali niezbędną dokumentację uprawniającą do wykonywania prac montażowych. Oferujemy odpowiednie dopasowanie klimatyzacji do bloku, mieszkania lub domu – dysponujemy szeregiem polecanych klimatyzatorów, których funkcje obejmują nie tylko chłodzenie czy grzanie, lecz również neutralizację przykrych zapachów czy filtrowanie powietrza. Montaż klimatyzacji przeprowadzony przez specjalistę daje pewność, że urządzenie zostało umieszczone w prawidłowym miejscu; dodatkowo, osoby zdecydowane na współpracę z firmą K-lima mogą liczyć na pełną gwarancję i wsparcie działu obsługi Klienta firmy.  

Zamów wycenę

W firmie K-lima stawiamy na profesjonalizm

Montaż klimatyzacji Jaworzno to idealne wyjście dla każdego

Klimatyzatory Jaworzno stanowią doskonałe rozwiązanie dla alergików oraz osób mających problemy płucne. Jakość powietrza w domu często wymaga filtracji, którą jest w stanie zapewnić dobrze działający klimatyzator. Filtry umieszczone bezpośrednio w urządzeniu wyłapują szkodliwe cząstki, dzięki czemu domownicy mogą mieć pewność, że oddychają świeżym, pozbawionym drobnoustrojów powietrzem. Człowiek najlepiej czuje się w określonych warunkach termiczno-wilgotnościowych, których osiągnięcie jest możliwe właśnie dzięki klimatyzacji. W okresie letnim jesteśmy narażeni na intensywne słońce i duszne powietrze, co powoduje spadek nastroju oraz trudności w koncentracji. Nasz organizm odczuwa komfort w temperaturze mieszczącej się w przedziale 23-26°C i wilgotności rzędu 40-60% – tego rodzaju parametry są możliwe do osiągnięcia, jeżeli tylko odpowiednio wyreguluje się klimatyzator. Wówczas będziemy mogli swobodnie funkcjonować. Należy jednak pamiętać, by do regulacji podchodzić wyjątkowo ostrożnie; szacuje się, że maksymalna różnica między pomieszczeniem klimatyzowanym a nieklimatyzowanym sięgała 7°C – jeżeli będzie ona większa, narażamy siebie i innych na przykre niedogodności, których finalnym efektem może być nawet przeziębienie.

Polecamy klimatyzator AUX J-Smart

Jakość
w dobrej cenie

Nasi klienci doceniają ten model klimatyzatora ze względu na jego wysokie parametry pracy i doskonały stosunek ceny do jakości.

Polecamy klimatyzator
AUX J-Smart!

Jakość w dobrej cenie

Nasi klienci doceniają ten model klimatyzatora ze względu na jego wysokie parametry pracy i doskonały stosunek ceny do jakości.

Przeglądy klimatyzacji
Warto wykonywać okresowe przeglądy klimatyzacji i zlecać je fachowcom, ponieważ jesteśmy w stanie wykryć każdą najdrobniejszą usterkę. Dzięki takim przeglądom otrzymujesz przedłużoną gwarancję.
Naprawa klimatyzacji
Twój klimatyzator nie pracuje jak należy? Zlokalizujemy każdą usterkę, wymienimy podzespoły i naprawimy urządzenie. Zawsze używamy wyłącznie oryginalnych części zamiennych.
Demontaż klimatyzacji
Planujesz remont i chcesz zmienić aranżację, a może się przeprowadzasz? Pomożemy Ci w przeniesieniu Twojego klimatyzatora, bezpiecznie zdemontujemy klimatyzację i przeniesiemy ją w inne miejsce.
Czyszczenie klimatyzacji
Zanieczyszczone przez bakterie, pleśnie lub grzyby urządzenie może być niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Usuniemy to ryzyko, dzięki czyszczeniu i odkażaniu klimatyzatora specjalistycznymi środkami.
Previous slide
Next slide
Serwis i Naprawa klimatyzacji Jaworzno

Serwis klimatyzacji Jaworzno – dlaczego jest tak ważny?

By móc stale czerpać korzyści wynikające z zalet klimatyzacji, powinniśmy co jakiś czas ją serwisować. Na przegląd klimatyzacji składa się kilka etapów:

  • etap pierwszy → sprawdzenie działania podstawowych funkcji klimatyzatorów; test sterownika i szczelności urządzenia;

  • etap drugi → czyszczenie wewnętrznych i zewnętrznych jednostek, a także kompleksowe odgrzybianie klimatyzacji;

  • etap trzeci (opcjonalny) → naprawa klimatyzacji Jaworzno lub elementów, które uległy awarii podczas użytkowania.

 

Serwis klimatyzacji poleca się przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku, najlepiej wczesną jesienią i wiosną. Producenci klimatyzatorów dodatkowo zalecają regularne czyszczenie filtrów. Powinno być ono wykonywane minimum raz na trzy miesiące – to jednak kwestia umowna. W dużej mierze potrzeba czyszczenia związana jest z intensywnością użytkowania klimatyzacji oraz stężenia płynów w pomieszczeniu. Z uwagi na niebezpieczeństwo wystąpienia rozwoju grzybów i pleśni w układzie klimatyzacji warto jak najczęściej odgrzybiać klimatyzatory. Regularne serwisowanie oraz upewnianie się w kwestii prawidłowego funkcjonowania klimatyzacji jest w stanie wydłużyć okres jej działania nawet o kilka lat. W K-lima przeprowadzamy zarówno serwis jak i naprawę klimatyzatorów, wykorzystując ku temu najnowocześniejszy sprzęt i wieloletnie doświadczenie w zakresie klimatyzacji. Dowiedz się więcej, dzwoniąc lub wysyłając do nas wiadomość prywatną. Zapraszamy!

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje montaż klimatyzacji?​

Cena montażu klimatyzacji zależy od kilku czynników – długości instalacji, stopnia trudności oraz kondygnacji na której ma zostać przeprowadzona. Podstawowa cena montażu klimatyzatora typu split do 3 m.b. instalacji gazowej to 1 300 zł. Podana cena zawiera 8% VAT, którym objęci są klienci indywidualni. W przypadku montażu klimatyzacji w firmie, podana cena jest kwotą netto i należy doliczyć do niej 23% podatku VAT.

Czy montaż klimatyzacji w domu jest szkodliwy dla dzieci?

Nie – jeżeli klimatyzacja jest regularnie czyszczona i serwisowana. Istotne jest zachowanie odpowiedniej temperatury; dla noworodków i niemowląt będzie ona wynosiła około 24°C, zaś dla dzieci starszych 21°C. Maluchy nie powinny przebywać pod strumieniem chłodnego powietrza. Wszelkie szczegóły dotyczące montażu klimatyzacji warto skonsultować z ekspertem, który będzie w stanie doradzić, gdzie najlepiej zamontować klimatyzację. 

Klimatyzacja do domu Jaworzno – czym kierować się podczas wyboru?

Stojąc przed wyborem odpowiedniej klimatyzacji do domu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, takich jak: wielkość pomieszczenia, głośność pracy urządzenia, moc (jej odpowiednia wartość definiuje pracę klimatyzatora), a także ewentualne funkcje dodatkowe, takie jak osuszanie powietrza czy inteligentna regulacja pracy urządzenia. W asortymencie K-lima posiadamy szereg polecanych klimatyzatorów – w oparciu o informacje dostarczone nam przez Klienta jesteśmy w stanie dobrać model odpowiadający na konkretne potrzeby zamawiającego.

Gdzie nie powinno się montować klimatyzatora?

Warto zadbać o to, by urządzenie zostało umieszczone w otwartej przestrzeni. Jednym z najbardziej niekorzystnych i niefunkcjonalnych rozwiązań jest umieszczenie jednostki wewnętrznej w narożnikach pomieszczeń; dźwięki odbijające się od dwóch ścian i sufitu mogą być naprawdę nie do zniesienia dla lokatorów.  

Montaż klimatyzacji domowej Jaworzno: czy można ustawić klimatyzator na słońcu?

Eksperci zdecydowanie nie polecają montażu zewnętrznej jednostki klimatyzatora w wysoce nasłonecznionym miejscu z prostej przyczyny – będą się one szybciej nagrzewać, a ich praca będzie mniej efektywna. Klimatyzator powinien też stać na solidnej podstawie; sprawdzi się tu zestaw podpór naściennych lub ustawiony na ziemi cokół.

Co zrobić w przypadku, gdy z klimatyzacji wydobywa się nieprzyjemny zapach?

Nieprzyjemny zapach z klimatyzacji to znak, by jak najszybciej zamówić serwis klimatyzacji Jaworzno. Zwlekanie z serwisem i gruntownym czyszczeniem klimatyzacji może niekorzystnie odbić się na zdrowiu lokatorów. Kurz, bakterie i grzyby są w stanie wywołać wiele chorób, w tym także zapalenie górnych dróg oddechowych.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Cennik montażu klimatyzacji

Ceny dla klientów indywidualnych, podane kwoty zawierają 8% podatku VAT.

Montaż podstawowy klimatyzatora ściennego typu split – 1 300 zł*
*do 3 m.b. instalacji, VAT 8%

Montaż podstawowy klimatyzatorów multi split w układzie 2 + 1: 2 200 zł*
*do 6 m.b. instalacji, VAT 8%
Montaż podstawowy klimatyzatorów multi split w układzie 3 + 1: 3 100 zł*
*do 9 m.b. instalacji, VAT 8%
Montaż podstawowy klimatyzatorów multi split w układzie 4 + 1: 4 000 zł*
*do 12 m.b. instalacji, VAT 8%
Montaż podstawowy klimatyzatorów multi split w układzie 5 + 1: 4 900 zł*
*do 15 m.b. instalacji, VAT 8%

Ceny ustalane są indywidualnie, po wizji lokalnej.

Instalacja jednostki zewnętrznej ze zwyżki powyżej 3 m: 450 zł

Dodatkowy metr instalacji freonowej wraz z bruzdą: 85 zł
Dodatkowy metr instalacji freonowej wraz z korytkiem: 120 zł

Pompka skroplin standard + akcesoria + montaż: 650 zł
Pompka skroplin silent + akcesoria + montaż: 750 zł

W tym czyszczenie, odgrzybianie, kontrola elektroniki i sprawdzenie szczelności układu: 250 zł

Cena ustalana jest indywidualnie, po weryfikacji usterki.

5/5
Bardzo profesjonalna firma. Pan Dawid służy doradztwem na każdym etapie a sama usługa wykonana szybko, sprawnie i solidnie. Klimatyzacja świetnie chłodzi i fajnie grzeje. Polecam i pozdrawiam.
5/5
Świetny kontakt, doradztwo na każdym etapie oraz profesjonalny montaż klimatyzacji. Możliwość stałego serwisowania u Pana Dawida jest ogromną zaletą. Serdecznie polecam
5/5
Montowałem 6 jednostek klimatyzacji, praca przebiegła bardzo sprawnie. Pan Dawid wraz ze współpracownikiem posiadają dużą wiedzę w kwestii montażu klimatyzacji, mogę szczerze polecić ich usługi.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy na nie odpowiedzi.

Scroll to Top